Prekinuta serija (video)

UŽICE – Sloboda je doživela svoj drugi poraz na domaćem a Inđija ostvarila prvu pobedu na gostujućem terenu.

I pored toga što su mnogo bolje otvorili utakmicu i poveli u ranoj fazi meča Slobodini igrači su na kraju pognutih glava napustili teren. Serija od tri utakmice bez poraza prekinuta je isključivo greškama domaćih igrača, tačnije Babića pa gosti iz Inđije ni krivi ni dužni nose ceo plen kući. Sloboda je igrala u sastavu: Tasić, Marjanović, Vučković (Milanović 46′), Babić, Vidić, Đurić, Miličić, Đorđević (Ćosović 60′), Jeremić, Vukojičić i Džejkobs (Dolmagić 60′). Inđija: Milinović, Valentić, Tomanović, Simunović, Jovanović (Zdravković 90′), Vučetić, Vuković, Vukomanović, Dimitrić (Rajak 73′), Pejić, Georgijević. Utakmicu je vodila sudijska trojka Momčilo Marković (Beograd), Miroslav Lazić takođe Beograd i Goran Božović iz Kaluđerice.
sloboda-indjija2Oko 600 gledalaca videlo je odličan početak domaće ekipe. Sloboda je krenula odlučno da već u prvom poluvremenu reši pitanje pobednika. Vršili su konstantan presing na gostujuću odbranu što se isplatilo već u 14. minutu. Babić je presekao napad gostiju na svojoj polovini odmah proigrao Vukojičića koji je pored odbrane Inđije ličio na Juseina Bolta. Pretrčao ih je sve a onda lagano materijalizovao svoju brzinu i doveo Sobodu do prednosti od 1:0. Činilo se u tim trenucima da gosti nemaju šta da traže na gostovanju u Užicu, naročito posle prilike Jeremića u 29.minutu. Džejkobs je dodao do Vukojičića a on do Jeremića. Usledio je prizeman udarac u suprotan ugao ali je Milinović dobro intervenisao i sprečio pogodak. Od tog trenutka domaći neshvatljivo padaju u igri. U prilog tome ide kardinalna greška štopera Babića. Poigravao se na svom šesnaestercu, loptu mu je oduzeo Georgijević pa uposlio Pejića koji vara Vidića pa Vučkovića za izjednačenje u 34.minutu. Sloboda je pokušala preko Džejkobsa u 39. ali je i Inđija u 43. Minute imala odličnu priliku preko strelca Pejića. Tasić je dobro reagovao i odbranio udarac napadača Inđije. Poslednji minut prvog poluvremena doneo je veliku tenziju. Sve je počelo startom Jovanovića na koji je reagovao Miličić. Marković je sve to smirio žutim kartonima a potom se iznervirao Ristanović. Verovatno su pale neke teške reči koje se nisu svidele Markoviću pa je Ristanović morao na triibine.

Drugo poluvreme Sloboda počinje izmenom Vučković Milanović ali ni to nije donelo agresivniju igru. Inđija je iskusno čuvala svoj gol i pokušavala da dođe do protivničkog gola, što joj baš i nije previše uspevalo. Ali i pored toga došli su do vođstva u 56.minutu. Još jednom je Babić pogrešio u želji da izbije loptu, pao je preko nje i dodao je u noge Georgijeviću kojem je samo preostalo da je plasira pored nemoćnog Tasića. Zdravković, pomoćni trener Slobode vrši dvostruku izmenu u 60. minutu. Iz igre izlaze Đorđević i Džejkobs a na teren su ušli Ćosović i Dolmagić. Ni to nije pomoglo domaćim igračima da izbegnu poraz a veliku priliku da Slobodi donese bod imao je Jeremić u 90. minutu ali je Milinović loptu izbacio u korner.
Sloboda je propustila veliku priliku da pobedom uđe u sam vrh tabele, a već u narednom kolu ide na noge starom rivalu Radničkom u Kragujevac. Biće to veoma teško gostovanje jer se Kragujevčani nalaze na poslednjem mestu i sigurno će tražiti bodove spasa. Sloboda će potražiti svoju šansu u toj utakmici kako bi nadoknadila izgubljene bodove protiv Inđije.