Potvrđeni bodovi iz Pazara (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je savladao Radnik iz Surdulice 2:1, a strelci golova bili su Luković iz penala i Maričić.

Mladost savladala Javor Matis 2-1

Pobedom nad Radnikom Javor Matis je potvrdio bodove iz Novog Pazara. Ivanjičani su pred sobom imali tvrdog protivnika, čiji rezultati nisu u skladu sa igrom ali na kraju je pobeda pripala domaćoj ekipi. Simo Krunić se opredelio za sastav: Kostić, Đorđević, Stevanović, Kričak, Jokić (Stevanović 70’), Mitošević, Jović (Dimitrić 70’), Lukić (Bogdanovski 46’), Spasić (Danoski 87’), Pavlov(Stamneković 73’) i Makarić. Igor Bondžulić je na teren kao startere poslao: Lazovića, Maričića, Jevtića, Pavišića, Jevremovića, Zvekanova (Otašević 86’), Piščevića, Mladenovića (Sević 70’), Šćepanovića (Radivojević 80’), Nikolića (Tanko 70’, Rušević 86’) i Lukovića. Utakmicu je sudio Zoran Široki sa pomoćnicima Oliverom Petrovićem i Stefanom Vojnićem.

Ono što je Bondžulić priželjkivao to se i dogodilo. Njegova ekipa je u ranoj fazi utakmice povela i na taj način mirnije ušla u nastavak meča. Igrao se 6. minut  kada je Mitošević prvo izgubio loptu na ivici šesnaesterca, a potom nesmotreno i bespotrebno faulirao Šćepanovića, što je za Širokog bilo dovoljno da pokaže na belu tačku. Luković je preuzeo odgovornost i jakim, neodbranjivim udarcem savladao Kostića za vođstvo Javor Matisa. Isti igrač je u 15. minutu opasno zapretio kada je lopta posle njegovog udarca zatresla konstrukciju gola. Luković je mogao da se proslavi ali ni u 21.minutu nije bio skoncentrisan kada je iz izgledne prilike šutirao pravo u golmana gostiju. Svoju prednost Javor Matis je duplirao u 23. minutu. Dosuđen je slobodan udarac sa desne strane, Kod lopte su bili Jevremović, Maričić i Piščević. Uigrana kombinacija je urodila plodom, Maričić je šutirao, živi zid poskočio tako da je lopta ispod njega pronašla put do donjeg desnog ugla Kostićevog gola, i to je bilo 2:0 za domaćina. Prvu ozbiljniju priliku gosti stvaraju u 29. minutu kada je Makarić uspeo da ubaci loptu pred gol Javor Matisa, a Spasić ne uspeva da je smesti u mrežu. Samo minut kasnije Radnik se vraća u život. Kričak je lepo preneo loptu na protivničku polovinu, a onda video nameru svog napadača Spasića i odigrao mu pas koji ga je spoji sa golom, a Spasić je pri realizaciji pokazao zavidan nivo fudbalskog umeća. Đorđević je u 38. lukavo šutirao i za malo neprecizno a poslednju priliku u prvom poluvremenu beležimo u 42. kada je sa 30 metara raspalio po lopti, a Lazović na jedvite jade spašava svoju mrežu. Nastavak igre donosi taktičko nadmudrivanje uglavnom na sredini terena.

Krunić je na poluvremnu poslao kompletnu klupu na zagrevanje, svih 11 igrača kako bi pokušao da nađe dobitnu kombinaciju i dođe do povoljnog rezultata. Bondžulić je samo adekvatno odgovarao tako da u drugih 45 minuta nije bilo previše prilika na obe strane. U 58. je solidno šutirao Piščević i šteta što ta lopta nije bila malo preciznija, kao i Maričićev udarac iz slobodnog udarca u 70. minutu. Pavišić je mogao do gola u 78. Izveden je korner, lopta se kao na fliperu odbijala po šesnaestercu da bi na kraju Mitošević spašavao svoj gol. Najbolju priliku za izjednačenje Radnik je imao u 82.minutu kada je Stojanović centrirao a Jokićev udarac glavom sa pet metara Lazović brani. Na kraju je ostalo 2:1 za domaćina i može se reći da je ovo najpošteniji ishod ove utakmice.

Ovim bodovima Ivanjičani su sebe smestili u gornji deo tabele i sada mogu dosta mirnije da čekaju sledeću utakmicu. Devet bodova od mogućih 15 je sasvim zadovoljavajuće za prvih 5 kola, ako se uzme u obzir da je Javor Matis tri puta gostovao a dva puta igrao na domaćem terenu. Sledi gostovanje u Inđiji pa potom pauza zbog reprezentativnih obaveza