Poraz za kraj jeseni (VIDEO)

IVANJICA – TSC je u poslednjoj utakmici ove sezone u Super lige savladao Javor Matis 2:1.

Javor Matis je dočekao TSC u poslednjoj, odloženoj utakmici Super liga koja je trebalo da se odigra u okviru 17. kola, ali zbog previše igrača TSC-a koji su bili zaraženi korona virusom ta utakmice je odložena. U međuvremenu je TSC ostao i bez Zoltana Saba, što je veliki udarac ne samo za njih, već i za fudbal u Srbijipa je pre početka utakmice minutom ćutanja odata poslednja počast prerano preminulom šefu struke TSC-a. Na kraju gosti su bili bolji za jedan gol, ali ne bi bilo nezasluženo ni da je slavio domaći tim. Ekipa iz Bačke Topole utakmicu je počela u sastvu: Filipović, Petković, Skopljak, Antonić, Ponjević, Milićević, Tomanović, Stanojev (Tumbasević 72’), Banjac (Babić 90’), Duronjić (Zec 60’) i Lukić. Domaćin se suprotstavio sastavom: Lazović, Maričić, Pavišić, Jevtić, Jevremović, Piščević, Nikolić (Radivojević 81), Balabanović (Zvekanov 87’), Šćepanović (Tričković 69’), Luković i Ilić. Utakmicu je sudio Marko Ivković a pomagali su mu Marko Đuričić i Miloš Miškeljin.

Prvu priliku videli smo već u 6. minutu. Imao je domaćin korner sa leve strane. Lopta je otišla pravo u ruke golmana Filipovića, nakon čega u kontru kreće brzonogi Duronjić. Bio je brži od Nikolića, uspeo je da prebaci istrčalog Lazovića a loptu je sa gol linije izbacio Jevremović i sprečio vođstvo gostiju. Minut kasniej ponovo gužva pred golom Javor Matisa. Dugo je lopta boravila u šesnaestercu domaćih da bi na kraju Lukićev udarac bio izblokiran. Javor Matis je prvi put zapretio u 28. minutu kada je pokušao Ilić ali je lopta završila pored leve stative. Još jednu idealnu priliku da dovede svoju ekipu do prednosti imao je Duronjić u 33.minutu kada je iskosa sa leve strane pogodio u rame istrčalog Lazovića. Javor Matis je uzvratio u finišu prvog poluvremna kada je dosuđen slobodan udarac sa 18 metara. Lepo su kombinovali Šćepanović, Maričić i Jevremović da bi ovaj poslednji pogodio okvir gola ali i dobro postavljenog golmana Filipovića.

Nastavak donosi agresivnije goste pa u 50.minutu traže jedanaesterac kada je Jevremović povukao za dres Milićevića a pištaljka Ivkovića je bila nema. U 52. Stanojev je šutirao iskosa sa desne strane, zamalo pored gola, a u 55. je dosuđen slobodan udarac za goste. Pavišić je oborio Lukića na ivici šesnaesterca sa leve strane. Duronjić je izveo slobodan udarac, Luković je nesmotreno podigao ruku i za Ivkovića nije bilo dileme.

Lukić je bio taj koji je izveo jedanaesterac i lagano bez većih problema doveo svoju ekipu do prednosti od 1:0. Veoma brzo je odgovorio Javor Matis. Ilić je sve dobro uradio u 61. minutu kada je bio okružen trojicom protivničkih igrača, ali je ipak uspeo da se izbori za poziciju za udarac a lopta odlazi preko gola. Dva minuta kasnije Nikolić pokušava da proigra Ilića ispred kog interveniše Antonić i loptu izbacuje u korner. Udarac iz ugla izvodi Jevremović, Piščević je preglavao na drugu stativu gde je najbolji u skoku bio štoper Jevtić koji donosi izjednačenje.

Dobru priliku da se iskupi za napravlejni jedanaesterca Luković je imao u 69.minutu kada je Skopljak loše intervenisao a napadač Javor Matisa nekontrolisano šutirao iz povoljne prilike. U 80. minutu očajna reakcija jedinog strelca za Javor Matis Jevtića, nakon čega je srušio Lukića, a Ivković svira prekršaj i štoperu Javor Matisa pokazuje drugi žuti karton i put u svlačionicu. Iako brojčani slabiji, domaći prete u 88. minutu kada je Ilić bio brži od Skopljaka ali šutira pored gola.

Ipak, gosti u 90. minutu koriste igrača više i postižu gol za vođstvo. Tomanović je odlično proigrao Zeca,  a ovaj poslao loptu pred gol domaćih gde je Lukić u padu  poslao je iza leđa nemoćnog Lazovića.

Javor Matis jesenji deo sezone završava na 13. mestu sa 21 bodom. Sigurno je da je bilo prostora za još koji bod, za još neku pobedu ali kako reče Bondžulić, pored igre potreban je i faktor sreće. Sve u svemu ide pauza, a u njoj će uprava kluba sa stručnim štabom sagledati sve pluseve i minuse, sagledaće se šta imaju i šta im je potrebno kako bi se sačuvali superligaški status.