Poraz u Novom Sadu Vojvodine-Zlatibor 85:80

NOVI SAD – Ekipa Zlatibora  izgubila je u Novom Sadu utakmicu i posle četri vezane  pobede zabeležila poraz.

kk zlatibor plana1Čajetinci su imali prednost tokom celog susreta, u  trećem periodu su vodili i sa 15 poena prednosti (39:54), domaćin je izjednačio na minut i devet sekundi do kraja (80:80) i  sa pet poena u poslednjem minutu stigao do pobede.
U prvom periodu Vojvodina je zahvaljujući trima  postignutim  trojkama stizala prednost gostiju.U nastavku Zlatibor dolazi do prednosti zahvaljujući boljoj igri i trojkama Petronijevića i Pekovića. Za goste su ovo bile dve jedine ubačene trojke iz čak 16 pokušaja.Na odmor se otišlo sa 11 poena prednosti Čajetinaca (50:39). Početak treće četvrtine donosi najveću prednost Zlatibora i propuštenu priliku da se prednost  još uveća.Vojvodina se vraća u finišu ovog perioda i prednost je ista kao  na poluvremenu.Igrači iz Čajetine nisu izašli iz bonusa u ovoj četvrtini.  Izgubljenim loptama i problemom sa organizacijom napada jer su mladi igrači Vojvodine igrali stalni presing i vršili veliki pritisak na loptu , gosti su omogućili domaćinu da na pet minuta do kraja smanji zaostatak na samo dva poena (60:71).Promašen zicer, odsustvo skoka pod svojim košem i izgubljene lopte igrača Zlatibora dovele su do izjednačenja (80:80).Potpuna konfuzija i kod najiskusnojih igrača i veliki broj grešaka  Čajetinaca imale  su za posledicu totalan preokret i pobedu Vojvodine.
Zlatibor je propustio veliku priliku da zabeleži pobedu i sasvim pobegne iz zone gde se još uvek priča o opstanku.Čak 20 izgubljenih lopti, loš šut spolja , samo 7 asistencija i velika nervoza u finišu bili su razlozi poraza. Sudije svakako nisu sudile veliki broj prekršaja domaćinu koji igra jednu atipičnu košarku, sa hokejaškim izmenama i stalnim presingom po celom terenu.Kod Vojvodine su se istakli Janjić, Bjelica i Atanasov, a kod Zlatibora Petronijević i Mićević.
U dvorani SPENS u Novom Sadu, pred 100 gledalaca meč su sudili  Radosavljević,Jovašević i Rašić.
Za Vojvodinu nastupali su Zarić 11, Bjelica 18, Berbakov 2, Janjić 19, Matić, Orlić 8, Jovičić, Prica 3, Jovović 6,Jović 2, Minić 2, Atanasov 14.
Ekipa Zlatibora igrala je u sastavu Tmušić1, Peković 11, Radović, Numanović 6, Vasić 11, Petronijević 20, Majstorović, Smolović 4, Marić, Mićević 13, Đokić 14

U naredno kolu u Čajetini se igra lokalni derbi između Zlatibora i Slobode iz Užica.Zlatibor je sedmi na tabeli sa 12 pobeda i 10 poraza a Sloboda  deveta sa 10 pobeda i 12 poraza. U prvom delu prvenstva u Užicu su se radovali igrači Zlatibora.