Poraz Slobode na startu (video)

UŽICE – Golovima Mitrovića, Lukića i Lekića Bežanija je savladala Slobodu 3:2 i tako osovjila sva tri boda u Užicu na otvaranju jesenjeg dela prvenstva.

Sloboda je na premijernom meču, pred 1000 gledalaca u prelepom fudbalskom ambijentu poražena od Bežanije 2:3. Odavno na Gradskom stadionu nije viđena goleada ali se na žalost navijača Slobode mreža domaćih tresla čak tri puta.

Sloboda je igrala u sastavu Tasić Z. Nikola Miličić (Petrović 81′), Lazić, Vidić, Milekić, Tasić D. Nikola, Milanović, Dolmagić, Đorđević (Jeremić 60′), Vukojčić i Ćosović (Ivković 67′). Bežanija: Manojlović, Matović, Gojković, Pantelić, Ivanović, Lekić (Stanimirović 88′), Lazarević, Dongguy, Radić (Jovanović 61′), Stojanović, Lukić (Rudan 81′). Utakmicu je odlično sudio Vladimir Nedeljković iz Jagodine sa svojim pomoćnicima Srđanom Minićem iz Rače i Nikolom Miladinovićem iz Jagodine.
Pred početak utakmice minutom ćutanja odata je poslednja počast nedavno preminulom Đoku Stojkoviću ortopedu Užičke bolnice koji ostavio dubok trag u fudbalskom klubu Sloboda. Domaći igrači su otvoreno ušli u duel sa Bežanijom i već u 6.minutu beležimo prvu priliku. Vukojčić je odlično centrirao, a Đorđević ne uspeva da savlada Manojlovića sa samo 6 metara udaljenosti. Isti igrač je solidno šutirao u 12.minutu kada je lopta završila iznad prečke. Nakon toga gosti se oslobađaju pritiska pa Pantelić u 17.minutu proba svoj udarac sa 20.tak metara, da bi u 21. došli do prednosti. Lopta je došla sa desne strane, na nju je natrčao Mitrović i sa 11 metara neodbranjivo poslao u Tasićevu mrežu. Usledila je igra u kojoj je Sloboda imala terensku inicijativu bez izrazitih prilika za postizanje gola, da bi u polsednjim sekundama prvog poluvremena stigla do izjednačenja. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Lazić, lopta se posle fliper kombinacije odbila do Vukojčića a Manojlović markiran od strane svojih i protivničkih igrača ne stiže do lopte koja prelazi gol liniju, za veliku radost navijača i igrača Slobode. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

Drugih 45 minuta počinje prilikom za kapitena Milekića. Još jednom je lopta došla sa strane, a štoper Užičana loše reaguje pa se rezultat nije promenio. Do svog drugog vođstva Bežanija je došla u 65.minutu. Lekić je pobegao odbrani Slobode, lepo zavrnuo loptu u peterac a Lukiću nije bilo teško da je sporvede u prazan gol. Samo minut kasnije Ćosović se propisno obrukao. Dobio je loptu od Vidića ali je dozvolio da ga sustigne Ivanović i onemogući da postigne gol.Do izjednačenja Sloboda dolazi u 69.minitu. Ponovo Lazić centrira posle slobodnog udarca a Milekić ovoga puta precizno sprovodi loptu u desni gornji ugao gostujućeg gola. I kada su svi pomislili da će Sloboda potpuno da okrene rezultat u svoju korist, dogodilo se savim suprotno. U 74.minutu kontra 3 na 5, Lukić se prvo dobro oslobodio Vidića pa se revanširao Lekiću za asistenciju koji je bio neumoljiv portiv svog bivšeg kluba. Domaći posle toga nisu imali snage za novi preokret pa je na kraju ceo plen otišao za Beograd.

Sloboda je u novu sezonu ušla sa porazom ali i sa novim dresovima. Bivši igrač Ivan Vukomanović poklonio je klubu u kom je ponikao garnituru dresova i za taj gest je nagrađen gromoglasnim aplauzom. Nedeljković je pokazao 6 žutih kartona, dva domaćim i 4 gostujućim fudbalerima, i tokom celog meča držao sve pod kontrolom. U sledećem kolu Sloboda putuje u Vranje gde je čeka Dinamo, koji je na veliko iznenađenje deklasirao Napredak u Kruševcu.