Poraz košarkaša Zlatibora (VIDEO)

ZLATIBOR – Košarkaši Zlatibora ubedljivo su poraženi od ekipe Borca iz Banja Luke rezultatom 93:70 u trećem kolu ABA 2 lige na turniru koji se održava na Zlatiboru. Ovo je prvi poraz čajetinskog tima u takmičenju, a za razliku od prethodna dva meča, nije uspeo da preokrene dvocifrenu razliku u drugom poluvremenu.

Način na koji Zlatibor otvara utakmice već se može podvesti pod rubriku „Neverovatno ali istinito“. I treći put uzastopno u „balonu“ protivnici u prvom periodu vode i prave seriju. Borac je poveo sa 14 poena prednosti, a 23 od 26 poena postigli su ispod samog koša ili sa linije penala. Sa druge strane, čajetinski tim se muči na početku, promašili su svih sedam pokušaja za tri poena, samo dva pogotka iz igre u prvih 10 minuta.

Banjalučki tim i drugi kvartal otvara igrom po dubini, blizu koša, ali trojku za svoj 12 poen postiže Nikolić, a novim poenima iz kontre Borac dolazi do najvećih +18 (33:15). Loši potezi izazivali su malodušnost u redovima Zlatibora što je stvaralo kolotečinu loše igre koji nominalni domaći koriste. Vezanim trojkama Dejvisa i Šejna Borac prvi put dolazi do 21 poena viška (41:20). Do kraja poluvremena, ekipa Marka Šćekića povećala je razliku na 27 poena (51:24).

Nedovićev tim nešto bolje otvara treći period i poenima Protića smanjuje na 20 razlike. Ipak, problemi iz prvog poluvremena se nastavljaju, nije bilo konstantnosti u napadu, pa razlika nije padala na manje od 20 poena, naprotiv trojkom Nikolića Borac vodi i sa 30 razlike (75:45). U napadu Zlatibora S obzirom da nisu uspeli da naprave nalet kojim bi bar smanjili razliku, energija je potpuno splasla bilo je jasno da će Borac doći do prve pobede ostvarene na terenu. U finišu je u petorku Zlatibora ušao mladi Bogdan Vesović koji je prvim nastupom u sezoni debitovao u regionalnom takmičenju.

Zlatibor je na ovom meču imao mnogo problema, većinu su ispoljavali i u ranijim mečevima, ali sada su bili nenadoknadivi. Tim Strajina Nedovića je pogodio samo pet trojki iz 30 pokušaja (16,7%), protivnik je imao 16 skokoa više, a možda i ključna razlika je u broju poena iz reketa (50:28).

Najefikasniji u praženom timu bio je Petar Vorkapić sa 12 poena, a po 10 su ubacili Nemanja Protić i Bogdan Riznić. U timu Borca koji sada ima isti skor 2/1 Nikola Tanasković je postigao 19 poena uz 10 skokova, bek Nemanja Nikolić je ubacio 17, dok je Tavarijus Šajn upisao 12 poena, 10 skokova i četiri asisitencije.

Izvor: Zlatiborpress, foto: ABA liga