Poraz košarkaša Zlatibora u Novoj Varoši

NOVA VAROŠ – Zlatar-Zlatibor 102:98 (21:29,28:25,22:27,31:17)

U sportskoj dvorani u Novoj Varoši,pred 600 gledalaca meč su sudili Marković i Đurić iz Kruševaca. Ekipa Zlatara nastupila je u sastavu Filipović 21(jedna trojka),Leković,Drlačić 23(šest trojki),Božić 9(tri trojke),Trtović 2,Petronijević 19(dve trojke),Dilparić 3,Đurić 11,Varagić 14.Gostujući Zlatibor je igrao u sastavu Tmušić 2,Đuričić,Brašanac 4,Šekularac 31(sedam trojki),Pantović,Satarić 9,Smolović 5,Kuzeljević 2,Bogdanović 16(dve trojke),Stamatović,Mićević 29(četiri trojke).

U uzavreloj atmosferi dvorane u Novoj Varoši i pravom košarkaškom ratu na parketu,Zlatibor je doživeo drugi poraz u prvenstvu i prepustio ekipi Priboja vrh tabele.Ni velika podrška navijača koji su došli iz Čajetine i sa Zlatibora,ni 15 poena prednosti krajem treće četvrtine,ni briljantni Šekularac i Mićević ,nisu bili dovoljni da se zabeleži pobeda.Odsustvo povređenih Pavlovića i Majstorovića,loša igra u odbrani i nesnalaženje pojedinih igrača u bitnim utakmicama,sudijski kriterijum apsolutno naklonjen domaćinu i fanatično borbeni domaćin su razlozi poraza.A počelo je dobro.Prvi period dobio je Zlatibor sa 8 poena prednosti,iako su sudije dosudile čak 11 faulova gostu a domaćinu samo 4?!Šekularac je sjajno čuvao Filipovića i ubacio tri trojke,a Mićević postigao 11 poena .Smolović je bio van igre i nije pokazao ni delić mogućnosti.Drugi period otvorili su trojkama Božić i Mićević,a onda su sudije dodelile tehničke greške obojice trenera iako je ratoborno raspoloženi trener domaćina Dumić došao do klupe Zlatibora.Očita namerna lična greška nije dosuđena Dilpariću, a mladi Drlačić je povezao dve trojke i pokazao da će biti igrač odluke.Na odmor se otišlo sa pet poena prednosti Zlatibora.
Navijači domaćina krajnje uvredljivo su vređali trenera Radovića,navijači Zlatibora bodrili su svoj tim koji je u trećoj četvrtini imao period najbolje igre.Domaćin je probao sa zonom,Mićević,Bogdanović i Šekularac su trojkama,na tri minuta pre kraja ovog perioda ,doneli najveću prednost Zlatiboru(76:61).Ali odmah je domaćin napravio seriju 6:0 i ostao u susretu. U poslednjih deset minuta ušlo se sa prednošću gostiju od 10 poena ali greške Brašanca i Tmušića dale su domaćinu šansu da se sasvim približi.Nekoliko minuta kontra ritma i u zaglušućoj atmosferi košarkaši Zlatara su pet minuta pre kraja izjednačili na 86:86.Po dva promašena slobodna bacanja Brašanca i Bogdanovića i nepotreban peti faul Bogdanovića doveli su do prednosti Zlatara koju su Šekularac i Mićević stizali trojkama ,a Satarić se dobro borio pod košem ali se razigrao Đurić i uz Drlačića i Petronijevića doneo pobedu domaćinu.
Kuzeljević je sa linije penala smanjio na 100:98 ali je Đurić uzvratio i to je bio kraj.Trener domaćina se veoma vulgarnim načinom radovao i provocirao goste, a naravno da se kod pobednika odmah našao i trener Priboja Dolaš.Sada je računica za Zlatibor jasna. Sve pobede do kraja i pobeda nad Pribojom veća od 7 poena vode u viši rang.