Poraz kao opomena (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Žarkova iznenadili su Slobodu, lidera 2. muške košarkaške lige, i osam kola pre kraja prvenstva poslali opomenu da još ništa nije gotovo.

Žarkovo je uspelo da napravi iznenađenje u hali Veliki park tako što je Slobodi nannelo drugi poraz u ovom prvenstvu, 83:72. Domaćin je bio u velikim problemima zbog skraćenog rostera pa je priliku dobio junior Danilo Krstić i na terenu proveo čak 24 minuta. Sloboda je dobro otvorila utakmicu i držala vođstvo do pred sam kraj prve četvrtine kada je pri rezultatu 18:16 Tornjanski pogodio za tri poena, a potom je Gašić bio polovičan sa linije za slobodna bacanja pa je ¼ pripala gostima rezultatom 20:18. Domaćin je malo zategao svoju igru i koncetraciju pa je tokom 2/4 konstatno imao prednost a najveća je iznosila +5 u 17.minutu, 34:29. Razigaro se Trajković koji je svojim poenima odveo ekipu na poluvreme sa prednošću od tri poena, 40:37.

U nastavku igre totalna konfuzija u redovima domaće ekipe, što govori i broj postignutih poena. Popustila je odbrana pa su gosti lako dolazili do prilika da poentiraju, što su i činili pa je ovaj period pripao Begrađanima rezultatom 20:10. Ništa bolje nije bilo ni u poslednjoj četvrtini koju su takođe dobili gosti 26:22, za krajnji ishod 83:72.

Sloboda je za dva poena šutirala skromnih 48% (19/40) a gosti odličnih 71% (17/24). Trojke su takođe bile na strani gostiju 43% (10/23) dok je domaćin pogodio samo sedam od 25 (28%). Sloboda je imala skok više od Žarkova (30-29) i tri asistencije više (23-20). Najefikasnijiu redovima Slobode bio je Miroslav Radić sa 19 poena kao i Petar Marić dok je Simić imao učinak od 12 poena. Kod gostiju je najraspoloženiji bio Janjušević sa 22 poena, Paunović je imao 16, Ostojić poen manje a Vuletić 11.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Smederevu istoimenom domaćinu.