Poraz kad mu vreme nije (video)

IVANJICA – Spartak je u prvom kolu plej auta u Ivanjici savladao Javor Matis 2:0 i tako sebi povećao šanse za opstanak, dok je Ivanjičanima povećao tenziju u toj borbi.

javor-spartak 2016Polufinalisti kupa Srbije nisu blistali i igrom nisu mogli da zadovolje 1000 gledalaca, ali ono što je najvažnije i što se piše je, da Subotičani nose kući ceo plen. Dodić nije mogao da računa na Silvu, Gafurova i Crnomarkovića što se dosta osetilo u igri domaće ekipe, pa je bio prinuđen da kombinuje: Đogatović je bio na golu, desno Gajić, levo Miletić. Pored Milovića štoper je danas bio Đokić, dok su u sredini terena bili Švonja (Josović 65′), Ađuru (Amanović 68′), Docić, Stojaković (Dimitrić 76′) a u špicu Dražić i Zečević. Černišov bez kapitena Torbice pa je Spartak igrao u sastavu: Mirković, Farkaš, Milošević, Antonić, Kovačević, Jočić, Šljivić, Ilić (Mrkela 46′), Tumbasević (Jondić 12′), Ivanović i Mudrinski (Milić 76′). Sudio je Srđan Jovanović iz Kaluđerice sa pomoćnicima Vukanom Gordićem iz Novog Beograda i Draganom Bogićevićem iz Beograda.
Da neće biti dobro po Javor Matis videlo se već u trećem minutu. Švonja se nije na vreme oslobodio lopte što je iskoristio Mudrinski i poneo loptu ka golu domaćih. Iako je bio usamljen i okružen igračima u belom, stvorio je sebi priliku za udarac i precizno pogodio donji levi ugao Đogatovićevog gola. Javor Matis je imao tokom cele utakmice inicijativu, pokušavao je da ugrozi Mirkovića na golu Spartaka ali je to uglavnom radio iz prekida. U 12.minutu beležimo pokušaj Docića iz slobodnog udarca kada je Mirković loptu poslao u korner. U 25. Dražić je uposlio Zečevića a lopta završava pored gola. Još jednom je Docić ubacio loptu pred gol Subotičana, ovoga puta sa leve strane u 32.minutu, nakon čega je Zečević dobro šutirao glavom. Najbolju priliku za Javor Matis u prvom poluvremenu imao je Stojaković u 36.minutu. Docić je proigrao Gajića a on pogodio u nogu Stojakovića koji sa pet metara umesto mreže pogađa prečku. Rezultatom 0:1 završeno je prvo poluvreme.

Nastavak utakmice je doneo potpunu dominaciju domaće ekipe što nije uslovilo promenu rezultata. Organizovana i čvrsta ekipa Spartaka branila se na svaki mogući način i Javor Matis za to nije imao rešenje. Ponovo se sve svodilo na prekide pa je u 48.minutu Zečević imao priliku na centaršut Stojakovića. Docić je u 59. imao odličnu ideju koju nije razumeo Josović, a u 81.minutu najbolji pojedinac u redovima domaćih Miletić solidno šutira preko gola. Javor Matis je krenuo grlom u jagode ne bi li pokušao da dođe makar do boda, a tačku na i stavio je Ivanović posle greške Milovića. Želeo je kapiten Javor Matisa da vrati loptu do svog golmana, ispostavilo se da je Đogatović daleko od te lopte što vešto koristi Ivanović i lobuje istračalog golmana. Na kraju, posle radovanja sa svojim navijačima strelac drugog gola dobija drugi žuti karton i odlazi ranije u svlačionicu što nije uticalo na krajnji rezultat.
U sledećem kolu Javor Matis gostuje na Banjici ekipi Rada koja sa Jagodinom deli poslednje mesto na tabeli sa 13 bodova. Pre toga Ivanjičane u sredu, 20.aprila očekuje utakmica sezone u Čačku kada će pokušati da odbrane rezultat iz prve utakmice u kojoj su bili bolji od Borca 2:1.