Poraz Jedinstva od Batajnice (VIDEO)

UŽICE – Odbojkašice Jedinstva poražene su u „Velikom parku“ od AS Batajnice sa 3:0 u setovima, u utakmici 7. kola Prve lige. Užičanke su tako ostale na devet osvojenih bodova, dok su njihove protivnice došle do 15. osvojenog boda, tako da za vodećom Rodom zaostaju dva poena.

Dok su u prvom i trećem setu bile ravnopravan rival, igračice Jedinstva su u drugom periodu bile u potpuno podređenom položaju. Ovaj period izgubile su sa 25:7. U prvom setu AS je bio bolji rezultatom 25:20, dok je najneizvesnije bilo u trećem setu, koji je gostujući sastav dobio na razliku (31:29) i tako sprečio mogućnost Užičankama da dođu do smanjenja rezultata i mogućeg preokreta.

Trener domaćih, Tomislav Kukanjac, smatra da je glavni razlog poraza činjenica da njegov tim ne uspeva da se nosi sa pritiskom da u svaki meč ulazi da pobedi.

„Čestitam Batajnici na dobroj utakmici, pogotovo u trećem setu, gde nam nisu dozvolili da produžimo meč. Mi igramo u grču, jer smo pod moranjem da pobedimo svaki meč, a to sami sebi namećemo. Pogotovo se to vidi u trenucima kada stvari krenu nizbrdo i kada treba popravljati greške“, kaže trener Kukanjac.

Jedinstvo će u narednom kolu gostovati ekipi Srbijanke 014.