Popis poljoprivrede od 1. do 15. oktobra

SRBIJA – Od 1. do 15. oktobra sprovodiće se popis poljoprivrede, pod sloganom „Kad znamo, bolje planiramo“. Iz Republičkog zavoda za statistiku ističu da postoji međusobna korist između popisa i eAgrara, ali smatraju da je popis sveobuhvatniji i da rešava sve nepravilnosti i greške.

Popis se sprovodi posle 10 godina, a na terenu će biti više od 2.800 popisivača. Evidentiraće se tri vrste gazdinstava, od kojih su najbrojnija individualna, a tu si i preduzetnička i gazdinstva pravnih lica, s tim da je za ova poslednja elektronski popis počeo još 1. juna.

Na području Zlatiborskog okruga očekuje se da bude popisano više od 30.000 gazdinstava.

Iz Republičkog zavoda za statistiku dodaju da su uvođenjem eAgrara na površinu isplivali problemi poput nerešenih imovinskih pitanja, podeljenih parcela ili jedinstvenih matičnih brojeva, a očekuje se da će popisom svi ti podaci usaglasiti.

(izvor: RTS)

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.