Podela bodova (VIDEO)

UŽICE – Na stadionu Radomir Antić pred oko 1800 gledalaca, u 29. kolu Prve lige Srbije, GFK Sloboda odigrala nerešeno sa gostima iz Inđije 2:2.

U želji da utakmicu odluke reše u svoju korist započeli su Užičani ofanzivno, pa se već u petom minutu ukazala prilika za vođstvo. Nakon kornera koji je izveo Ristić, lopta je išla na glavu fudbalera Slobode Cvetića koji je sa sedam metara šutirao, ali pored gola.

Nastavili su napade domaći fudbaleri ka protivničkom golu a onda kada su svi očekivali da se dobra igra kruniše golom, usledio je hladan tuš.

Podela bodova

U 22. minutu gosti iz Inđije su sa leve strane izveli korner, na centar šut u šesnaestercu najbolje se snašao kapiten Desančić koji je poslao loptu u donji desni ugao golmana Vukašinovića. To kao da je preporodilo ekipu Inđije pa u 30. minutu sledi identična situacija kao i kod prethodnog gola. Ponovo iz kornera centrirao Nedeljković sa leve strane u peterac a Janjić se najbolje snašao pored smušene odbrane domaćih i smestio loptu u golmanov levi ugao.

Četiri minuta kasnije još jedan prodor gostiju, ovog puta Kukolj je sa desne strane uputio centar šut u šesnaest na drugu stativu, Đurić je sa deset metara iskosa šutirao u golmana Đokovića koji je samo nekoliko minuta pre toga zamenio povređenog Vukašinovića, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Iako u šoku, Užičani su poslednjih nekoliko minuta ponovo pripretili, ali će ostati zabeleženo samo da u 45. minutu Gajić nije imao sreće, glavom je šutirao sa šest metara ali je lopta završila preko prečke.

U nastavku susreta fudbaleri Slobode su vršili pritisak ali bez uspešne realizacije sve do 52. minuta kada je Gajić odlično primio nabačenu loptu, sjajnom fintom se okrenuo izbacivši dvojicu protivničkih igrača pogodio gornji desni ugao golmana Čupića.

Dva minuta kasnije Đukić je oprobao šut sa 20 metara ali je lopta završila pored stative u gol autu.

Polako se nerovoza uvlači na teren, pa je u 56. minutu dodeljen i prvu žuti karoton na utakmici a zaradio ga je domaći igrač Golubović.

Pritisak fudbalera GFK Slobode postaje još veći, bore se za svaku loptu pa je trud nagrađen u 61. minutu. Ristić je izveo korner sa desene strane, sjajanim centar šutom pronalazi gotovo usamljenog Rada Glišovića koji je sa sedam metara glavom bio neumoljiv.

U 67. minutu novo uzbuđenje kada je brzonogi Bačanin prodro po levoj strani ušao u šesnaesterac i šutirao iskosa sa 15 metara. Golman Čupić sjajnom paradom otklanja opasnost.

Želja fudbalera Slobode da stignu poslee izjednačenja i do preokreta je vidna na terenu, pa se šanse ređaju ali neprecizni su bili Rašković, Cvetić, T.odor Glišović, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Fudbaleri GFK Slobode u narednom 30. kolu igraju sa ekipom Metalca u Gornjem Milanovcu.