Podela bodova u komšijskom derbiju (video)

POŽEGA – Sloga i Polet su odigrali utakmicu bez golova, sa mnogo kontakta i nervoze koju je na žalost fudbalske igre najviše unosio nesigurni sudija Miloš Petrović iz Smederevske Palanke.

sloga-jedinstvoOko 250 gledalaca je moglo da vidi borbenu igru sa dosta trčanja, na kraju i dramu kada najbolji strelac Sloge i Srpske lige grupa Zapad, Plazinić nije realizovao jedanaesterac pa je na kraju ostalo 0:0. Sloga je igrala u sastavu Jeveričić, Tanasković, Radovanović, Filipović, Nikolić, Ristić, Savkov (Božić 46’), Savić (Leković 16’), Lakićević (Jovanović 63’), Ćirović i Plazinić. Polet: Drobnjak, Lazović, Veljović, Luković, Knežević, Radisavčević, Ružičić, Vasilić (Petrović 76’), Pantović (Mihajlović 88’), Đorđević (Veljović 76’) i Trivković. Kao što je već rečeno sudio je Miloš Petrović iz Smederevske Palanke a pomagali su mu Kraljevčani Ivan Vučićević i Jovica Jovanović.
Kao što je bilo i očekivano duel ova dva rivala je bio dosta neizvestan jer se radi o ekipama sličnog kvaliteta. Sloga je želela pobedom da reši mnoga pitanja oko mirnije završnice prvenstva, dok su fudbaleri Poleta tražili priključak u prvoj polovini tabele. Prvu priliku su imali domaći preko Filipovića u 4.minutu. Savić je izveo udarac iz ugla a štoper Sloge bio najbolji u skoku ali i neprecizan. Minut kasnije prva velika greška sudije Petrovića. Lopta je bila u vazduhu na nju su pošli Savić i Đorđević kada je desetka gostiju laktom nokautirala Savića koji posle 10-tak minuta napušta igru zbog velikog podliva i zatvorenog oka. Za ovaj start Đorđević je dobio samo žuti karton. Gosti su ugrozili gol Sloge preko Vasilića koji je udarcem sa 18 metara naterao Jeveričića na intervenciju. Kako nije bilo prilika stvorenih iz igre sve se svelo na prekide. Kakav udarac ima Radisavčević je pokazao u 25. i 26.minutu. Prvo je izveo slobodan udarac sa leve strane i zamalo slomio prečku da bi minut kasnije još jednom šutirao a Jeveričić pravovremenom intervencijom spasao svoj gol. Sloga je mogla do vođstva u 29.minutu kada je Plazinić iznenada došao do prilike ali nije dobro reagovao i loptu poslao visoko preko gola. U 42. druga velika greška Petrovića. Plazinić je želeo da proigra Lakićevića da bi Radisavčević to sprečio igranjem rukom. Možda nije bio poslednji igrač odbrane ali je svakako direktno uticao da Lakićević ne dođe u poziciju da izađe sam na golmana Drobnjaka. I ovo je za Petrovića bio samo žuti karton.

U nastavku utakmice smo gledali rastrzanu igru bez ideje kako do gola. Bivši igrač Sloge a sada Poleta Ružičić oprobao je svoj udarac iskosa sa leve strane a Jeveričić još jednom dobro brani. Nastaje prazan hod koji koristi Petrović i u period od 77. do 90.minuta pokazuje čak sedam žutih kartona, ukupno 11. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Plazinić po prvi put pobegao stražarima Radisavčeviću i Kneževiću. Na njega je krenuo golman Drobnjak, klizećim startom srušio napadača Sloge koji pada, pa ustaje pogađa mrežu Poleta ali se pre toga čula pištaljka Petrovića i video uperen prst ka beloj tački. Penal kao suza nema dileme, ali ono što sledi nikome na stadionu nije bilo jasno. Žuti karton je dobio Knežević, zbog čega zna samo nazovi delilac pravde Petrović, dok je Drobnjak ostao bez ikakve sankcije a po svemu sudeći je trebao da ode u svlačionicu. Ovako je ostao na golu, prozreo nameru Plazinića koji je šutirao u levi donji ugao i tako svojoj ekipi doneo zasluženo osvojen bod.
Sloga može da žali za propuštenom prilikom u polsednjem minutu utakmice, ali se mora priznati da su i gosti pokazali da se radi o dobroj ekipi. Crna tačka ove utakmice je svakako sudijska trojka koja je zalutala na fudbalski teren. U narednom kolu Sloga gostuje u Topoli domaćem Karađorđu.