Počinje Arlemm u subotu u Arilju

ARILJE – Kulturno-edukativna manifestacija „Arlemm” koja okuplja najeminentnije umetnike, profesore i predavače iz različitih umetničkih polja:klasične, duhovne, tradicionalne, džez muzike, kao i ljude kreativnih sposobnosti sa idejom da prvenstveno deci i mladima, a onda i svim slojevima društva, približi prave kulturne vrednosti biće održana od 15. do 30. jula. u Arilju.

Ove godine gala koncert imaće Nemanja Radulović, a nastupiće i Nikola Kolja Pejaković, Partibrejkers, biće organizovana radionica kreativnog pisanja Ljubivoja Ršumovića, koncert tango muzike i još mnogo toga.

foto.rajko djukovic

Do kraja meseca grad na obali Rzava biće domaćin brojnim umetnicima, ali i polaznicima radionica. I ove godine na Arlemu će u okviru letnje škole biti zastupljeni brojni instrumenti kao i solo i duhovno pevanje. Polaznici će biti u prilici da se uključe i u rad kulinarske, likovne, eko radionice ili radionice kreativnog pisanja.

Program manifestacije:

subota 15.7.

Svečano otvaranje ARLEMM-a 2023 – Gradski trg Arilje,

20.30 – Gala koncert i svečano otvaranje, solista – Nemanja Radulović (violina), kamerni orkestar – „Double sens“

21.30 – Otvaranje izložbe fotografija

„ARLEMM umetnički karavan“

21.30 – Koncert džez muzike

nedelja 16.7.

Audicija za polaznike ARLEMM-a iz Opštine Arilje – Sala Sokolskog doma u Arilju

10.00 – violina, flauta, viola

11.00 – solo pevanje

Registracija polaznika kreativnih radionica – plato ispred Sokolskog doma u Arilju

10.30 – likovna radionica „MOZAIK“ – Aleksandar Mitrović

10.30 – radionica kreativnog pisanja – Ljubivoje Ršumović

10.30 – kulinarska radionica – Ravza Anđelić

Prijem gostiju i polaznika ARLEMM-a 2023

12.00 – 14.00, hotel „Mlinarev san“

Duhovno veče – Porta Crkve sv. Ahilija

20.30

ponedeljak 17.7 – subota 22.7.

Nastava za polaznike ARLEMM-a, prva nedelja

violina – Milica i Dragutin Mladenović

viola – Lazar Miletić

solo pevanje – Aneta Ilić

flauta – Marina Nenadović i Sanja Vukadinović

gitara – Aleksandar Hadži Đorđević

barokna i kamerna muzika – Katarina Popović

Kreativne radionice

10.30 – kulinarska radionica – plato ispred Sokolskog doma u Arilju,

radionicu vodi Ravza Anđelić

17.30 – likovna radionica „MOZAIK“ – plato ispred Sokolskog doma u Arilju,

radionicu vodi Aleksandar Mitrović

19.00 – besede i kreativno pisanja za decu – Biblioteka Dobrilo Nenadić

radonicu vodi Ljubivoje Ršumović

ponedeljak 17.7.

Koncertno predavanje – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija

20.30 – „Flauta iz vremena baroka“ – Karolina Beter (Karolina Bäter) Srbija/Nemačka

Koncert – Letnja pozornica na Gradskom trgu

21.30 – „Ex tempore“ improvizacija u baroknoj i savremenoj muzici – Filip Krumes & Beogradski Barok

utorak 18.7.

Kreativne radionice

10.30 – Radionica za decu i mlade „Telo kao instrument“ – plato ispred Sokolskog doma u Arilju,

radionicu vodi Ana Vrbaški i Marko Dinjaški

Koncert „telesne“ muzike – Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 – „Alice in WonderBand“

sreda 19.7.

Koncert tango muzike – Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 – Beltango

četvrtak 20.7.

Koncert etno džez muzike – Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 – EJO – Ethno Jazz Orchestra

petak 21.7.

Veče besede i kreativnog pisanja – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija

19.30 – Ljubivoje Ršumović i polaznici književne radionice

Koncert „The Beatles Tribute Band”- Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 – „The Bestbeat“

subota 22.7.

Koncert i dodela diploma polaznicima ARLEMM-a – Sala Sokolskog doma Arilje

10.00 – Prvi koncert, nastup polaznika viole i violine

12.00 – Drugi koncert, nastup polaznika flaute i solo pevanja i gitare

Masterkals: Emilio Percan – violina

ARLEMM DUATLON – Prvenstvo Srbije – Gradski trg, Arilje

10.30 – Preuzimanje startnih paketa – Gradski trg, Arilje

14.00 – Start trke ARLEMM DUATLON

17.30 – Proglašenje pobednika trke ARLEMM DUATLON

ARLEMM trči – Atletska trka – Gradski trg, Arilje

10.30 – 18.30 – Preuzimanje startnih paketa – Gradski trg, Arilje

19.00 – Start trke ARLEMM TRČI

20.00 – Proglašenje pobednika ARLEMM TRČI

Koncert „world music“ – Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 – „Bratia“ Španija

22.30 – DJ

nedelja 23.7.

Audicija za polaznike ARLEMM-a iz Opštine Arilje

12.00 – Duhovno pevanje, Studio Divna Ljubojević – porta crkve Sv. Ahilija

Registracija polaznika Eko radionica – plato ispred Sokolskog doma u Arilju,

12.00 – vođa radionice Zoran Raković

Kreativno pisanje, radionica za starije polaznike – Biblioteka Dobrilo Nenadić

19.00 – vođa radionice Gojko Božović

Koncert duhovne i tradicionalne muzike – Porta Crkve sv. Ahilija

20.30 – Kamerni hor „Emanuil“

ponedeljak 24.7 – subota 29.7.

Nastava za polaznike ARLEMM-a, druga nedelja

klavir – Natalija Mladenović

violina – Milica Mladenović

duhovno pevanje- Divna Ljubojević

violončelo – Milutin Mladenović

kontrabas – Goran Kostić

harmonika – Zoran Rakić

klavirski saradnik- Uki Ovaskainen

Kreativne radionice

10.30 – EKO radionica – Uski Vir,

radionicu vodi Zoran Raković

19.00 – kreativno pisanje – Galerija Biblioteke Arilje,

radionicu vodi Gojko Božović

ponedeljak 24.7.

Koncert džez muzike – Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 – „Tribidabo“ (Austrija)

utorak 25.7.

Koncert – Letnja pozornica na Gradskom trgu

20.30 -“Jimi Hendrix” Tribjut bend

sreda 26.7.

Koncert profesora ARLEMM-a – Sala Sokolskog doma Arilje

19.00 – Natalija Mladenović – klavir, Milutin Mladenović – violončelo, Goran Kostić – kontrabas

Projekcija filma i razgovor sa spisateljicom – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija

20.30 – „Leto kada sam naučila da letim“, gost Jasminka Petrović

četvrtak 27.7.

Veče kreativnog pisanja – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija

19.30 – Gojko Božović i Bojan Vasić

petak 28.7.

ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir

21.00 – Predgrupa

22.00 – Nikola Kolja Pejaković

00.00 – DJ

subota 29.7.

Završni koncerti i dodela diploma – Sala Sokolskog doma Arilje

11.00 – Prvi koncert, violine i kontrabasa

14.00 – Drugi koncert, nastup polaznika violončela i klavira

ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir

21.00 – Maja Milinković „Fadolinka“

22.30 – Partibrejkers

00.00 – DJ

nedelja 30.7.

Svečano zatvaranje ARLEMM 2023 – Porta Crkve sv. Ahilija

11.00 – nastup polaznika Studio za duhovnu muziku – Divna Ljubojević

20.30 – Svečano zatvaranje ARLEMM 2023

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.