Pobeda za vrh (video)

IVANJICA – Pobedom nad Radom Javor Matis deli prvo mesto Super lige sa Borcem i Partizanom.

javor-rad djokicJavor Matis je svojom igrom protiv Rada pokazao da se na njih mora ozbiljno računati. Doduše mora se reći da su i gosti iz Beograda svojim odnosom prema igri dosta doprineli da Ivanjičani zabeleže ubedljivu pobedu od 3:0. 1500 gledalaca je moglo da uživa u sigurnoj igri i pobedi svoje ekipe ali i u doktorskom suđenju Milorada Mažića, koji je sa svojim pomoćnicima Ristićem i Đurđevićem pokazao zbog čega se visoko kotiraju u UEFI. Javor Matis je igrao bez povređenog Silve pa se Janjić odlučio za sastav: Đogatović, Gajić, Miletić, Milović, Crnomarković, Docić (Ađuru 66′), Đokić, Gafurov, Stojaković (Švonja 79′), Čečarić (Zečević 45′) i Dražić. Za Rad su nastupili: Dejanović, Đurić, Obradović, Trninić, Maraš, Vidić (Ljujić 75′), Stanić (Nenadović 64′), Mihajlović, Dabić, Vico (Milisavljević 46′) i Arsenijević.
Rad se opredelio za povučeniju taktiku i svi njegovi fudbaleri su uglavnom bili iza lopte. Očekivali su da će se otvoriti neka prilika za kontranapad i da će Arsenijević u saradnji sa Dabićem, Mihajlovićem i Vicom uspeti da iznenade odbranu Javor Matisa. To se nije dogodilo jer odbrana na čelu sa preiskusnim Milovićem nije dozvoljavala nikakvu priliku za građevinare. Na drugoj strani Janjićevi puleni su strpljivo gradili svoje napade pa je prva prilika zabeležena u 16. minutu. Miletić je centrirao lopta je nekako došla do Dražića čiji udarc završava pored desne stative. U 25. akcija Milović, Stojaković, Gafurov, Dražić. Za razliku od malopređašnje prilike ovoga puta najbolji strelac Ivanjičana je morao da zatrese mrežu ali je Dejanović odličnom intervencijom spasao svoj gol.

Javor Matis je do zasluženog vođstva došao u 39.minutu. Kada već Dražić nije uspeo da savlada golmana Rada, to je umesto njega učinio defanzivac Beograđana Maraš. Gajić se odlično ubacio po desnoj strani, a Maraš u želji da interveniše ispred Dražića plasira loptu u donji levi ugao svoga gola. Pred sam kraj poluvremena Janjić je morao da izvrši prinudnu izmenu jer se Čečarić ozbiljnije povredio, a na teren je ušao Zečević. Nakon toga je viđen dobar prodor raspoloženog Dražića da bi na kraju ispred svog gola loptu sačekao Trninić i tako otklonio evantualnu opasnost po svoj gol.
Nezadovoljan igrom svojih pulena Milanović vrši prvu izmenu pa je u svalčionici ostao Vico a na teren izašao Milisavljević. Ni to nije doprinelo poboljšanju igre bledih građevinara pa je već u 49.minutu na semaforu stajalo 2:0. Bivši igrač Javor Matisa Vidić igubio je loptu pod pritiskom Docića i Stojakovića. U nastavku akcije ova dva igrača stvaraju višak, što koristi Docić i preciznim udarcem loptu šalje iza leđa nemoćnog Dejanovića. Javor Matis je sve vreme pritiskao goste pa beležimo još par dobrih akcija i prilika za domaćina. U 60. Dražić je prvo sačuvao loptu na sredini terena pa potom nastavio kretnju, Gajić ga lepo uposlio a Maraš se vadi za autogol jer je odlično izblokirao Dražićev udarac. Ađuru koji je u igru ušao umesto Docića u 66. minutu odlučno šutira i pokazuje da gol protiv Novog Pazara nije slučajnost. Dražić se u 82.minutu poigrao sa Milisavljevićem i Trninićem da bi na kraju Dejanović uz pomoć stative spasao svoju mrežu. Pet minuta kasnije jedan od najboljih pojedinaca na današnjoj utakmici Đokić hvata lep volej koji završava pored gola, kao i Dražićev udarac u 89.minutu. Konačan rezultat 3:0, postavio je Đokić u 90.minutu. Izveden je aut, Zečević se prvo lepo zagradio pa potom uposlio Đokića koji sa ivice šesnaesteca neodbranjivo pogađagol za više nego zasluženu pobedu Javor Matisa.
javor-rad docic 2Već u sredu se nastavlja super liga a ona donosi i mini derbi u Čačku između Borca i Javor Matisa. Obe ekipe imaju po devet bodova i sa Partizanom zauzimaju vrh tabele. Biće to prilika da se pod svetlima reflektora odigra jedna zanimljiva utakmica koja će privući pažnju mnogih poklonika fudbalske ige.