Pobeda za samopouzdanje (video)

POŽEGA – Sloga je uspela da savlada odličnu Loznicu i tako ostane u samom vrhu Srpske lige zapad.

sloga grbVerovatno da je hladnoća odvojila veći broj gledalaca od stadiona pa je na tribinama bilo oko 250 najvernijih navijača. Nikitović i dalje sa problemima, ali verovatno već naviknut na njih, pa je Sloga igrala u sastavu: Rumenić, Tanasković, Ćendić, Filipović, Spasenović, Protić (Leković 85′), Stanić, Radosavljević (Vasilić 62′), Ćirović, Grujičić, Tešić (Plazinić 90′). Trener Loznice Miroslav Milovanović dao je priliku sledećim igračima: Radukić, Todorović, Jevtić, Stanković, Stanojević, Živanović (Dišić 60′),Bogićević (Matić 76′), Lukić, Đurić, Maksimović, Stanojević. Sudijska torjka: Nikola Vujović iz Kraljeva, Nikola Obardović iz Batočine i Uroš Radovanović iz Gruže.

Sloga je nametnula svoj ritam odmah na početku utakmice i uglavnom se igralo na polovini gostiju. Već u 8.minutu velika gužva i prlika za domaće. Spasenović je dobro šutirao, Radukić kratko odbio loptu pravo na nogu Radosavljeviću koji se nije najbolje snašao u toj situaciji. Tri minuta kasnije Sloga dolazi do prednosti. Protić je lepo  proigrao Ćirovića, a on iskusno primorao Radukića da ga sruši u prilici kada je mogao da postigne gol. Vujović se nije dvoumio već je odmah pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Grujičić i preciznim udarcem u donji desni ugao doneo svojoj ekipi prednost od 1:0. Mogla je Loznica do izjednačenja u 15. minutu. Filipović je grubo pogrešio i dao loptu u noge Đuriću. Devetka gostiju ima odličnu ideju, šutira skoro sa pola terena a lopta za koji santimetar prolazi pored gola. U 34. minutu još jedna neodlučnost štoperskog tandema Ćendić – Filipović mogla je skupo da košta Požežane. Đurić je pokazao svoju brzinu ali i lošu realizaciju jer lopta završava pored gola. U istom minutu Grujičić je odlično šutirao ali nije došlo do promene rezultata. U samoj završnici prvog poluvremena Loznica dolazi do izjednačenja. Đurić je pobegao loše postavljenom Ćendiću i Spasenoviću, i ovoga puta je za njega bila treća sreća. Rutinski je savldao Rumenića i izjednačio na 1:1. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Odmah na početku drugog poluvremena gosti prete. Stanojević je lukavo štirao a Rumenić zaustavio njegov udarac. Upornost se domaćima isplatila u 63. minutu. Spasenović se lepo ubacio po levoj strani, usledio je i upotrebljiv centaršut. Ćirović je iskoristio neodlučnost Radukića i Jevtića i prosto uneo loptu u gol. Mogla je Sloga da reši pitanje pobednika već u 67.minutu. Grujičić je sve lepo uradio ali nije imao sreće jer je lopta pogodila stativu a pola minuta kasnije probao je i Portić. Još jednom je Ćirović zapretio gostima ovoga puta u 69.minutu. Tešić ga je proigrao, Ćirović se ustremio ka golu Loznice a potom je usledila očajna završnica. U 77. posle korner Portića, niko u plavim dresovima nije bio priseban pred golom Loznice pa nije došlo do promene rezultata kao ni minut kasnije kada Grujičić ne stiže loptu koju pred gol šalje Ćirović.

Velika tri boda za Slogu. Mogu da budu zadovoljni i igrom i pobedom, jer je posle poraza u Užicu ekipa pronašla snage da sve zaboravi i dođe do vrednih bodova. Loznica je pokazala da je veoma nezgodan protivnik, da ume da igra i da će predstavljati veliki problem za sve ekipe.