Pobeda za opstanak (VIDEO)

POŽEGA – Fudbaleri Takova su pobedom nad prvakom Srpske lige zapad, Slogom iz Požege, osigurali opstanak.

Sloga je doživela svoj prvi poraz na domaćem terenu i to u utakmici koja za Požežane nije imala rezultatski značaj. Na drugoj strani Takovu je gorelo pod nogama i oni su disciplinovanom i odgovornom igrom osvojili bodove spasa. Ekipa iz Gornjeg Milanovca u protokolu nije imala trenera pa ih je sa klupe predvodio Lazar Đurđević kao predstavnik kluba. Njegova ekipa je igrala u sastavu: Košanin, Đorđević, Grković, Jović, Jovičić, Jočović, Kruševac, Maksimović (Kurandić 90+5) Anđelović, Ajdačić (Mijatović 65’) i Grkajac (Brkić 89’).  Za Slogu nisu nastupili povređeni Janjić, Jovanović, Kolarević i Lukić dok je Cerović izostao zbog nagomilanih kartona. Aleksandar Petaković se opredelio za sastav: Jakovljević, Marković (Stanić 46’), Vlašić, Nikolić, Glišović (Igor Tasić 77’), Željko Tasić, Ristić, Šarčević (Tošić 80’), Bogićević, Plazinić i Janković. Utakmicu je sudio Nenad Đorđević iz Guče a pomagali su mu Stefan Jeremić iz Priboja i Marko Jevremović iz Kragujevca.

Sloga je u prvih 15 minuta stvorila četiri prilike za vođstvo. Prvu u 8. minutu kada je Ristić izveo korner a Glišović iako neometan nije zahvatio loptu glavom kako treba pa ona odlazi preko gola. Ristić je u 10. odlično šutirao a Košanin stavio do znanja da sa njim neće biti lako. Tri minuta kasnije gledamo reprizu prve prilike, ali ovoga puta asistent je bio Nikolić. Još jednom je imao priliku Glišović, ovoga puta je pogodio okvir gola a Košanin još jednom dobro interveniše i spašava svoj gol.

U 16. je Đorđević dosudio slobodan udarac za domaće. Ristić je namestio loptu, gađao je gornji desni ugao a Košanin izvanrednom odbranom pokazuje kakav kvalitet poseduje. Nakon toga Takovo uspostavlja ravnotežu na terenu i u 29. minutu dolazi do prednosti. Grkajac je imao prvobitnu ideju da proigra Anđelovića koji je bio usmljen na protivničkom šesnaestercu.

Nisu se najbolje razumeli Ristić i Glišović što je Anđelović iskoristio i jakim i preciznim udarcem savladao nemoćnog Jakovljevića na golu Sloge. Do kraja poluvremena videli smo solidan pokušaj Ajdačića ali njegov udarac nije bio precizan da bi došlo do promene rezultata.

Drugo poluvreme donosi grčevitu borbu na sredini terena. Svi gostujući igrači su u većini slučaja bili ispred lopte zatvarajući svaki pedalj terena a fudbaleri Sloge nisu imali snage i znanja da reše taj rebus. Kako su sve snage usmerili ka napadu gosti su imali više prostora za kontranapad pa u 57. minutu iskusni Grkajac ima stopostotnu priliku.

Nikolić je intervenisao ispred Ajdačića ali tako da je dodao loptu do Grkajca. Najistureniji igrač Takova se malo usporio pa je sve to iskoristio Vlašić i izblokirao njegov udarac. Dva minuta kasnije Glišović ne koristi idealnu priliku. Ristić ga je idealno prioigrao ali Glišović ni po treći put nema sreće da pogodi mrežu Takova. Poslednju priliku na utakmici imao je Plazinić u 79. minutu. Vlašić je prebacio odbranu Takova i na taj način omogućio svom napadači dobru priliku, ali je Plazinić šutirao visoko preko gola. Na kraju je ostalo 1:0 za Takovo za sva tri boda koja im znače opstanak.

Sloga je izgubila utakmicu u koju nijre unela ni delić energije koju smo viđali u prethodnim utakmicama. To je i logično jer tokom celog prvenstva svi trpe preveliki pritisak i teško je držati fokus sve vreme.  Očekuje ih baraž za toliko želejni cilj zvani Prva liga Srbije i sve snage treba usmeriti ka tome. Do kraja ima da se odigraju još tri kola, ali Slogu čeka u polufinale kupa zapadne Srbije tako da opuštanja nema. U narednom kolu Sloga gostuje Banu 1931.