Pobeda za kraj (video)

IVANJICA – Pobedom nad Moravcem Javor Matis se oprostio od Prve lige Srbije i od sledeće sezone igraće u Jelen super ligi.

javor-moravacJavor Matis je savladao Moravac 3:1 i tako ih direktno poslao u niži rang takmičenja. Time su zapušen usta svima koji su imali razne dojave oko toga da će Ivanjičani u nemanju rezultatskog značaja prepustiti bodove ekipi iz Mrštana. 1000 gledalaca je pozdravilo novog superligaša kojem je trebalo samo godinu dana da se vrati tamo gde mu je i mesto. Trener Aleksandar Janjić je samim izborom startne jednaestorke svima stavio do znanja da su mu cilj sva tri boda, pa je Javor Matis igrao u sastavu: Đogatović, Vujović, Simović, Kolaković, Milović, Ađuru, Đokić, Živković (Čečarić 64′), Gafurov, Stojaković (Docić 74′) i Dražić (Ratković 84′). Na drugoj stani Jovan Stanković je dao priliku sledećim igračima: Mitrović, Radenović (Milić 80′), Petrović Marković, Ćirić, Cekić, Nikolić, Salihović (Stamenković 70′), Pliska, Čukić i Stefanović (Stanković 60′). Vlado Glođović iz Vrbasa je bio glavni sudija današnje utakmice, a pogali su mu Vladanko Panić i Vladimir Šegrt oba iz Beograda.

Utakmica je za Javor Matis počela onako kako je i planirano. Ranim vođstvom i 13. golom u sezoni za Dražića. Stojaković ga je odlično proigrao, Dražić se poigrao sa štoperima Moravca pa potom i sa Mitrovićem za 1:0. Gafurov je danas imao veoma zapaženu rolu, a prvu priliku da se upiše u listu strelaca imao je u 4.minutu kada se istakao Mitrović, kao i u 9. kada je Dražić iz veoma povoljne situacije loše šutirao i propustio priliku da duplira vođstvo svoje ekipe. Gosti su prvi put zapretili preko Čukića. Kratko dodavanje posle slobodnog udarca, usledio je šut, Đogatović kratko odbio loptu a Pliska pogodio spoljni deo mreže. Moravac je zapretio i u 21.minutu. Čukić je upolsio brzonogog Nikolića koji iskosa sa desne strane loptu šalje pored desne stative. U 25.minutu beležimo lepu akciju Milović-Simović-Dražić, a u 33. dolazi do izjednačenja. Đokić je uvalio kosku Ađuru, usledila je kontra a Čukić odlično proigrao Plisku za kojeg nije bilo problema da iz povoljne prilike donese nadu svojoj ekipi da mogu do poviljnog rezultata u Ivanjici i opstanka u ligi. Taj gol kao da je sasekao igrače Javor Matisa koji su u naletima kretali ka golu Mitrovića, a u 39.minutu iz takve igre stvara se prilika za Đokića. Simović je centrirao, Dražić idealno uposlio Đokića a lopta nakon njegovog udarca završava preko prečke. Još jednom je Dražić pokazao sva svoj talenat kada je odlično zahvatio loptu a na njenom putu ka golu se našao Marković. Rezultatom 1:1 otišlo se na poluvreme.javor-moravac2
Javor Matis žestoko kreće već od samog strata drugog poluvremena. To se isplatilo u 49.minutu. Živković je dugo nosio loptu, na kraju je Marković u želji da je izbaci što dalje od svog gola dodaje do Gafurova. Usledio je precizan udarac sa 18 metara za prelep gol i više nego zasluženo vođstvo domaće ekipe. Prilike pred Mitrovićevim golom ređaju se kao na traci. 53.minut Stojaković sa 8 metara posle odličnog prodora Vujovića šutira neprecizno
57. Stojaković je kao rukom pronašao Dražića koji šutira u dobro postavljenog golmana Mitrovića;
65. ponovo Stojaković koji je, osetio koliko su brzi štoperi Marković i Ćirić, teledirigovano pronalazi Dražića a ovoga puta se isprečila stativa,
66. mladi Čečarić je iz nepovoljne situacije šutirao zamalo pored gola
78. Đokić je pronaša Dražića i još jednom je Mitrović izašao kao pobednik iz tog duela, da bi dva minuta kasnije bilo sve jasno. Simović je centrirao, a Đokić između Ćirića i Petrovića lagano, sa pet metara pogađa mrežu nemoćnog Mitrovića. Gosti su mogli da smanje u 81.minutu preko Pliske, a Đogatović je na neverovatan način spasao svoju mrežu. Do kraja utakmice talentovani Ratković koji je dobio priliku od 84.minutu ima šansu za svoj prvi pogodak u seniorskoj sezoni, Mitrović refleksno brani. Isti igrač u 87.minutu neprecizno šutira iz dosta povoljne prilike, da bi u nadoknadi vremena Ratković odlično asistirao Gafurovu koji je želeo na efektan način da završi akciju, a lopta je završila na mreži. Na kraju samo 3:1 a prema svemu viđenom trebalo je biti bar još 5 golova.
Na konferenciji smo čuli samo trenera Javor Matisa dok je trener gostiju svoje odsustvovanje opravdao time da mu se pokvario automobil i da žuri da vidi kakav je kvar. Na kraju krajeva to i jeste važnije od toga što mu je ekipa ispala iz Prve lige Srbije. Ivanjičanima ostaje da par dana proslave povratak u Jelen super ligu, a za dve nedelje ponovo na teren jer superligaško takmičenje počinje 18.jula.