Pobeda za kraj (VIDEO)

Užice – Na krilima Dževona košarkaši Slobode su savladali Metalac ali umalo da od gotovog naprave veresiju.

Sloboda je savladala Metalac u utakmici koja je na kraju trećeg perioda bila viđena u korist domaćih ali kako je košarka živa igra pokazalo se po ko zna koji put da nikada nije gotovo. Prva četvrtina je bila u potpunosti egal gde su se obe ekipe smenjivale u vođstvu, gde je najveća prednost iznosila +4 da bi se prva četvrtina završila poenom prednosti za Slobodu, 23:22.

U drugoj su gosti bolej počeli i došli do maksimalne prenosti 28:34 a onda se probudio Dževon i počeo da dovodio do ludila gostujuće igrače, koji ni jednog trenutka nisu imali rešenje u odbrani za raspoloženog Amerikanca.

Pogađao je iz svih mogućih oružja, sa distance, poludustance, prodorom pa Sloboda ubrzo preuzima vođstvo i u 18.minutu je bilo +10 za domaće 37:27. Na kraju poluvremena Sloboda je vodila 56:42 i ta prednost bi bila i veća da Anđušić nije sa pola terena uz zvuk sirene pogodio za tri poena.

Nije Sloboda popuštala ni u trećem periodu i održavala je razliku koju je stekla u prvom poluvremenu. Gosti su pokušavali na sve moguće načine da se vrate u igru ali im to nije polazilo za rukom, da bi posle 30 minuta igre rezultat glasio 78:62. U poslednjoj deonici košarkaši Metalca staju u zoni i zbunjuju domaću ekipu, i za malo više od dva minuta prave seriju 10:0, za 78:72. Marić za kratko to prekida poenima sa linije slobodnoh bacanja a gosti na 4.45 do kraja dolaze na samo -2, 85:83.

Tada Sloboda pravi seriju od 8:0, 93:83, da bi do kraja mirno privela utakmicu kraju, 96:91. Dževon je bio najefikasniji sa 35 poena, u ukupnom šutu proecnat mu  je bio 63% a dvocifreni su bili još Simić sa 11 poena i Kadiri sa 12. Kod gostiju se istakao Luka Anđušić sa 26 postignutih koševa, Nerandžić je ubacio 18 a Kaplanović 14. Promašili su čak 13 slobodnih bacanja i to ih je koštalo poraza. Slobodi je ovo bila sedma pobeda i uz osam poraza nalazi se na sedmom mestu Košarkaške lige Srbije. Posle pauze prvenstvo se nastavlja 12. januara.