Pobeda za kraj jesenje polusezone (VIDEO)

POŽEGA – Fudbaleri Sloge slavili su, na svom terenu, protiv Tutina, rezultatom 4 : 0, u susretu 15. kola Srpske lige Zapad. Strelci za Požežane bili su Veljko Plazinić u 13, Arsenije Vranić u 20. i 23. i Filip Gogić u 62. minutu utakmice. Ovim trijumfom Sloge je jesenji deo šampionata okončala na poziciji broj četri sa 28 bodova, dok je titula jesenjeg lidera pripala ekipi Smederevo 1924 sa 37 bodova.

Konačno su malobrojni gledaoci na stadionu u Požegi mogli da vide ubedljivu pobedu domaćeg sastava u utakmici gde pobeda nije dolazila u pitanje. Od starta su Požežani nametnuli svoj ritam i pritiskali odbranu Tutinaca, ali su gosti ipak prvi imali prvu priliku za gol. Igrao se 8. minut, kada je Bukvić izgubio loptu, na svojoj polovini, nekih tridest pet metara od gola u duelu sa Rašljaninom. Ovaj je povukao nekoliko metara, a onda loptu prosledio ka usamljenom Jokoviću, čiji šut sa desetak metara, golman Sloge Radić, uspeva da prosledi u korner.

Samo pet minuta kasnije radost domaćih. Usledila je brza akcija Sloge po desnoj strani. Kolarević prolazi do ivice šesnaesterca, a onda odlaže loptu za Plazinića, koji je prihata i kreće sa njom korak-dva a onda sa petnaestak metara pogađa za vođstvo domaćeg tima – 1 : 0.

U 20. minutu na scenu stupa mladi Vranić, koji završava akciju pogotkom, sa peterca, nakon sjajne asistencije Stamenića – 2 : 0. Samo tri minuta kasnije Vranić ponovo pogađa mrežu ekipe iz Tutina. Nakom prekida, opet je dobro reagovao u šesnaestercu i doneo veliku prednost domaćih – 3 : 0. Tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku scenario sličan onom iz prvih 45 minuta, sa razlikom u broju lopti koje su završile u mreži iz leđa golmana Tutina Hajrovića.

I u ovom delu utakmice prvi prete gosti, u 54. minutu, kada je Lakota oprobao svoj šut sa šesnaest metara, ali je lopta završila iznad prečke golmana Radića.

Odgovor Sloge stiže veoma brzo, već u 62. minutu. Žerjal je uputio centaršut ka Plaziniću u šesnaesterac gostiju. Kapiten domaćih odlično reaguje i samo kratko odlaže loptu ka Gogiću, koji sa distancdže pogađa za ubedljivih 4 : 0.

Do kraja utakmice fudbaleri Sloge kontrolišu dešavanja na terenu i bez većih problema susret privode kraju.

Nakon ovog meča sledi zimska pauza, u kojoj će se analizirati jesenja polusezona, dok bi pripreme trebalo da počnu krajem januara.

Izvor: Radio Požega