Pobeda na startu (VIDEO)

POŽEGA – Golovima Nikolića i Obrenovića Sloga je savladala 2:1 Šumadiju iz Aranđelovca, mada su gosti prvi stekli prednost.

Pred 300 gledalaca na Gradskom stadionu u Požegi Sloga je u prvoj utakmici prolećnog dela prvenstva dočekala Šumadija iz Aranđelovca. Domaćin je na kraju ostvario pobedu u utakmici u kojoj su gosti prvi poveli, ali je Sloga na kraju smogla snage da rezultat preokrene u svoju korist,i upiše prva tri boda u nastavku prvenstva. Gosti koji u ovom prevnstvu nemaju preteranih ambicija u Požegu su doputovali sa namerom da ostanu neporaženi i utakmicu su počeli u sastavu: Nićiforović, Doderović, Radović, Kačarević, Stojković, Zolnajić, Obradović, Starčević (Pantelić 71′), Turković, Ilić, Milanović  (Radovanović 83′). Sloga sa jasnom ambicijom, osvajanje prvog mesta i selidba u viši rang takmičenja, utakmicu protiv Šumadije počela je startnom postavom: Glintić, Kalajanović, Vlašić, Nikolić, Glišović, Nedović, Kijevčanin (Stojaković 57′), Obrenović, Jovanović (Nikola Stanić 46′), MiroslavStanić  i Mihajlović (Gajić 60′). Utakmicu je sudio Ljubiša Borisavljević iz Ivanjice a pomagali su mu Željko Šolajić takođe iz Ivanjice i Miloš Živanović iz Kostolca. Kao i uvek teren u Požegi odličan, igrači željni utakmica za bodove pa je u 4. minutu viđena prva gužva u šesnaestercu Šumadije, ali se Jovanović predomišljao pa je prilika propala. U 11. je kapiten Sloge Nikolić pokušao glavom, pored gola a koji minut kasnije Mihajlović je solidno šutirao preko gola. Šumadija je prvi put zapretila u 21.minutu kada se Milanović odlučio za udarac sa 18 metara što je učinio i Stojković u 30. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je Šumadija u smiraju prvog poluvremena. Nikolić je bio van igre jer mu se ukazivala medicinska pomoć, Kijevčanin je izgubio loptu na sredini i na taj način otvoro kontru za Šumadiju. Na kraju lopta dolazi do Milanovića koji izlazi jedan na jedan sa Glintićem ali je golman Sloge na vreme izašao i skratio ugao tako da su gosti dobili samo korner. Nije za Slogu dobro počelo drugo poluvreme jer Šumadija dolazi do prednosti u 55.minutu. Prvo je Vlašić na centru ispao iz igre, lopta je došla do Ilića i činilo se da uslediti udarac. To se nije dogodilo već je Ilić igrački proigrao Milanovića koji rutinski rešava gol situaciju i dovodi svoju ekipu u vođstvo. Žunić je reagovao izmenama, u igu uvodi Stojakovića i Gajića. Sloga je izjednačila već i 61. minutu. Stojaković je izveo korner sa leve strane, u šesnaestercu su se po pravilu parkirali štoperi Vlašić i Nikolić. Lopta je išla na drugu stativu Vlašić je šutirao glavom, u nastavku je pokušao Glišović a Nićiforović je bio odličan na gol liniji da bi na kraju Nikolić sa dva metra zakucao loptu u mrežu za izjednačenje, 1:1. Lepu priliku da dovede svoju ekipu do prednosti propustio je Obrenović kada je u 67.minutu napravio sebi prostor za udarac, a lopta završava pored desne stative. E šta je propustio u 67. nadoknadio je dva minuta kasnije. Obradović je tražio prekršaj u njegovu korist, Borisavljević je samo odmahnuo rukom a Stojaković idaelno proigrao Obradovića. On je ušao u šesnaesterac , sačekao Nićiforovića da padne i lagano poenirao za totani preokret. Idealnu priliku da potvrdi pobedu svojoj ekipi imao je Kalajanović u 73. minutu kada je gađao donji levi ugao gola, a Nićiforović loptu izbacio u korner. Ali Borisavljević i Živanović nisu smatrali tako pa je golman Šumadije otpočeo novi napad svoje ekipe. Do kraja meča nije bilo preteranih uzbuđenja pa je na kraju pobeda pripala Slogi, za nova tri boda i uspešan start prvenstva.

Izuzetno važna pobeda Sloge. Prva utakmica, domaći teren i pritisak moranja. Sve je to uticalo na kvalitet igre, a kada se u obzir uzme da je i prvo kolo, da sve kockice još nisu složene kako treba  onda je ova pobeda u stilu pobedi se u zube ne gleda. Borisavljević je imao kontrolu utakmice, nije seckao igru a sve disciplinske mere pokazao je na vreme i ispravno. Kod gostiju su žutim kartonom opomenuti Milanović i Kačarević dok je kod Sloge požuteo Stanić. Sloga u narednom kolu gostuje u Požarevcu Mladom Radniku.