Pobeda na startu (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je na premijeri savladao oldičnu ekipu Loznice 2:0 iako su gosti sve vreme bili više nego ravnopravan rival.

Javor Matis je ostvario pobedu na premijeri u Prvoj ligi Srbije, savladana je Loznica rezultatom 2:0. Oko 1000 gledalaca može da bude zadovoljno pobedom svoje ekipe a s obzirom da je u pitanju prva utakmica svi propusti tokom utakmice su očigledna posledica uigravanja ekipe, koja je u potpunosti nova.   Loznica koju sa klupe predvodi Dragan Mićić: Jelovac, Mijailović, Nikolić, Kojić (62’), Ristivojević (ž), Ivić, Vraštanović (Spasenović 62’), Milinković, Komarčević, Goran Matić (ž) (Aleksa Matić 77’), Rajevac. Javor Matis bez povređenog Maričića pa se Milović opredelio za sastav: Babić, Dimitrijević (ž), Petrović, Momčilović, Jevremović, Ivelja (Luković 46’), Zvekanov (ž), Silva (Basarić 84’), Nikolić, Tanko (Vico 90+2) i Odita (Jović 90+3). Utakmicu je sudio Predrag Janjuš iz Pančeva a pomagali su mu Bojan Tomović takođe Pančevo i Goran Šain iz Vršca.

Javor Matis je dočekao Loznicu u potpuno izmenjenom sastavu u odnosu na Super ligu. Milović je želeo ekipu koja će imati i mladost i iskustvo pa je tako i postavio ekipu na terenu. Posle uvodnih pipanja pulsa u 12 minutu je šutirao Dimtrijević a Jelovac je uz dosta muke uspeo da ukroti loptu. Nešto slično je pokušao Tanko u 21. minutu ali je njegov udarac bio izblokiran i lopta odlazi u korner. Loznica je mogla ni iz čega da dođe vođstva. Kardinalno je 32. minutu pogrešio jedan od najiskusnijih u Javor Matisu, Silva.

Odigrao je loptu pravo u noge Milinkoviću ali se igrač Loznice dugo premišljao pa i nije došao u priliku da ozbiljnije ugorzi Lazovića. U 40. minutu je Dimitrijević dobio žuti karton i dao priliku Milinkoviću da iz slobodnog udarca uradi nešto više a lopta nakon njegovog udarca završava pored desne stative. Sve što je Loznica napravila, bilo je iz grešaka igrača Javor Matisa. Stvorila se velika gužva pred golom domaćina ali su nekako uspeli da se spasu i izbace loptu daleko od svog gola.

Nastavak utakmice bolje otvara Loznica pa u 51. minutu rajevac na veoma zanimljiv način zamalo prebacuje loptu preko gola. Loznica je bila bolji rival, i baš u tim trenucima Javor Matis ih je kaznio. Odita se izborio za loptu na sredini terena, Tanko se nametnuo otvaranjem između tri igrača Loznice što je Odita video a Tanko spretno loptu šalje ispod golmana Jelovca.

I pored  toga što je primila gol Loznica je nastavila da pritiska domaćina ali je opet bliži golu bio Javor Matis. Sliva se opredelio za udarac sa 25 metara i pogodio stativu. Loznica je bila nešto konkretnija u 69. minutu kada je Komarčević pokušao glavom a Babić sigurnom intervencijom dolazi do lopte. Još jednom je domaćin kaznio goste ovoga puta u 82. minutu. Golu je prethodila kontra Javor Matisa kada je Tanko očajno reagovao u ptredaji a u nastavku igre lopta mu se vraća u noge. Ovoga puta Tanko ne greši već je dodaje do Odite koji rutinski pogađa mrežu i duplira prednost domaće ekipe. Mogao je Javor Matis do ubedljivije pobede u 90.minutu. Pobegao je Nikolić po desnoj strani, za trenutak prevario Spasenovića i pogodio u grudi Jelovca. Lopta se odbija do Odite čiji udarac sa 16 metara Jelovac brani. Do kraja nije bilo nikkavih događanja pa je ostalo 2:0 za Javor Matis.

Loznica s epokazala kao ekipa koja zna šta hoće. Nisu imali sreće u završnici a Javor Matis ih je surovo kažnjavao za sve propuste na protivničkoj polovini. Milović može da bude zadovoljan pobedom a njegovi igrači su nastavili tamo gde su stali u pripremnom periodu, ostvarili su osmu pobedu bez primljenog gola. U narednom kolu Ivanjičane očekuje gostovanje u Beogradu na Banjici domaćem Radu.