Pobeda košarkaša „Zlatibora“

ČAJETINA – U 24. kolu KLS-a košarkaši „Zlatibora“ savladali su na svom terenu ekipu „Vršca“ 85:81, došavši do 15. pobede u ligi.

Čajetinski tim na ovom meču bio je oslabljen jer nije igrao Dragoslav Papić.

„Zlatibor“ je skoro ceo meč bio u vođstvu, ali osim razlike od 11 poena u prvom poluvremenu, gosti su im stalno „disali za vratom“. „Vršac“ je u 24. minutu prvi i jedini put na meču poveo, a do kraja utakmice viđena je veoma izjednačena borba.

Presudne poene postigao je Pavlović „iz popravke“ na 20 sekundi pre kraja utakmice, čime je domaći tim poveo sa 83:80.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Protić sa 20 poena. Nikola Pavlović postigao je 16 poena i devet skokova, Petar Vorkapić 15 poena, dok je Stefan Mitrović postigao poen manje – 14.

U ekipi gostiju Gabrijel Alen Biler prednjačio je sa 32 poena, Mladen Grušanović postigao je 14, a Nikola Đurić 12 poena.