Pobeda Javora za nadu (video)

IVANJICA – Utakmicu su obeležila tri prelepa pogotka, od kojih je Kostićev iz 55.minuta najlepši ne samo na ovoj utakmici već i u celoj sezoni.

javor-borac kup1Prvi polufinalni meč Kupa Srbije koji je odigran između Javor Matisa i Borca pratilo je preko 1500 ljubitelja fudbala koji su na kraju zadovoljno napustili stadion pored Moravice jer su videli tri fenomenalna pogotka, utakmicu sa puno tempa i žara da bi na kraju domaća ekipa pred revanš u Čačku stekla prednost od 2:1. Javor Matis u svom najboljem sastavu: Đogatović, Gajić, Milović, Crnomarković (Zečević 79’), Miletić, Ađuru, Đokić, Docić (Stojaković 74’), Silva (Josović 69’), Gafurov i Dražić. Zebre iz Čačka predvođene Ljubišom Stamenkovićem igrale su u sastavu: Bajić, Drašković, Krstić, Maslać, Kostić, Balabanović, Todorović, Petraci (Obradović 61’), Jovanović (Vukmirović 82’), Zorić i Vujaklija (Sotirović 87’).
Utakmicu je sudio Dejan Dimitrijević iz Loznice sa svojim pomoćnicima Urošem Stojkovićem, Milanom Mihajlovićem, Markom Popovićem, Igorom Stojilkovićem i Goranom Stanojevićem, svi iz Beograda.
Da će ova utakmica biti veoma zanimljiva za gledanje najavio je Dražić u 4. Minute, ali je golman Borca bio na svom mestu. Samo tri minuta kasnije napravljen je prekršaj nad Docićem, što je Dimitrijević video a do lopte dolaze Đokić, Docić i Silva. Idealno mesto za dešnjaka i pada odluka da slobodan udarac izvede Brazilac. Ako je nekim slučajem pauk bio u levom gornjem uglu, sada sigurno nije više tamo…
Borac tokom prvog poluvremna nije igrao po želji svojih navijača koji su u velikom broju došli u Ivanjicu, pa je Gafurov zamalo duplirao vođstvo svoje ekipe. Dobro je prošao po levoj strani u 25.minutu, a posle njegovog šuta lopta prolazi pored leve strane. Bajić je morao da interveniše posle udarca agilnog Miletića u 33. minutu kada je izbacio loptu u korner. U 26.beležimo lepu akciju domaćih igrača, Gafurova, Docića i Đokića ali je udarac ovog poslednjeg izblokiran tako da nije bilo pretnji po golmana Bajića.

Drugo poluvreme je idealano počelo po domaću ekipu. Crnomarković je odlično pronašao Miletića koji se prvo oslobodio Draškovića i tako stvorio priliku da centrira što, a Dražić glavom u padu pored Maslaća neodbranjivo loptu šalje u donji desni ugao Bajićevog gola. Igrao se 54.minut kada Dimitrijević ne svira očigčledan prekršaj nad Ađurom i time otvara kontranapad Borca. Na sreću Ivanjičana Vujaklija se ne snalazi u idealnoj prilici a nakon kornera sledi gol Kostića kakv odavno nije viđen na terenima u Srbiji…
Kada se očekivalo da će Borac možda napsati malo jače u želji da izjednači Krstić neoprezno stratuje nad Dražićem zbog čega dobija žuti karton a kako je već jednom bio opomenut Dimitrijević mu pokazuje put u svalčionicu. Domaćin baca sve karte u napad pa u 64.minutu beležimo lepu akciju koju započinje Ađuru, a lopta preko Đokića i Gafurova završava do Miletića, a nakon njegovg udarca visoko preko gola.Dodić u 79.minutu iz igre vadi štopera Crnomarkovića a u igru ubacuje napadača Zečevića kako bi pokušao da ostvari što bolji rezultat pred revanš u Čačku . U 82.minutu beležimo odličan pokušaj rezerviste Josovića posle slobodnog udarca sa 30 metara kao i udarac Gafurova tri minuta kasnije. Najbolju priliku da svojoj ekipi donese lepu prednost imao je Zečević u prvom minutu nadoknade. Odlična razmena pasova Zečevića, Dražića i Đokića da bi Zečević sa visine penala loptu poslao visoko preko gola.
Pobeda Javor Matisa u današnjoj utakmici je više nego zaslužena , a da li će biti dovoljna za prolaz u finale pokazaće revanš u Čačku koji se igra 20. aprila.