Pobeda Javora u derbiju protiv Radnika (video)

IVANJICA – Lider Prve lige Srbije Radnik iz Surdulice zadržao je prvo mesto uprkos porazu u Ivanjici od domaćeg Javora Matis 1:0. U veoma tvrdoj utakmici Ivaničani su čekali i dočekali svoju šansu i tako nastavili sa pobedama na domaćem terenu, 5 od 5.

Utakmica je odigrana po veoma sunčanom danu a derbi ovog kola posmatralo je 800 gledalaca. Javor Matis je i danas bio bez povređenog Stojakovića ali sa povratnikom Iveljom: Đogatović, Gojačanin, Miletić, Milović, Kolaković, Ivelja (Josović 62′), Ađuru, Đokić, Čečarić, Milošković i Dražić (Dinčić 86). Radnik je igrao u sastavu: Šejić, Milovanović, Krstić, Filip Stojanović,Prodanović, Simović (Ilić 67′), Jovanović, Nikola Stojanović, Jeremić (Petrović 80′), Jakovljević i Baranin. Glavni sudija danačnje utakmice bio je Dejan Filipović iz Beograda a pomagali su  mu Dragan Parezanović iz Šajkaša i Svetozar Živin iz Novog Sada. IV sudija je bio Novak Simović iz Lovćenca.
Posle kratkog odmeravanja snaga Javor matis prvi preti u 11.minutu preko Ađura. Sedam minuta kasnije posle kornera za domaće Čečarić u padu šutira glavom a ispred Šejića interveniše odbrana gostiju pa nije došlo do promene rezultata. Ivanjičani su uglavnom pretili iz daljine pa smo u 23. minutu videli udarac Dražića a Šejić nije imao potrebu da interveniše. Jedini udarac u okvir gola igrači Radnika uputili su u 43.minutu kada je Jovanović sa 11 metara glavom šutirao pravo u Đogatovića.

Nastavak je doneo više uzbuđenja na ternu. Fudbaleri Javora Matis su želeli pobedu kako ne bi dozvoilili Radniku da ostane u plusu 4 boda u odnosu na njih pa su krenuli žustrije ka golu Šejića. U 51. po receptu iz prvog poluvremena još jednom su pokušali Ivanjčani sa distance a ovoga puta je šutirao Milošković. U 57. minutu Ađuru centrirao Milošković spušt agrudima loptu do Đokića a odbrana Radnika požrtvovanom intervencijom spašava svoj gol. Nastavili su sa napadima domaći pa je lepu priliku propusto Đokić u 59.minutu kada je mogao i bolje da šutira. Upornost se isplatila u 65.minutu. Dugo je lopta išla oko šesnaesterca Radnika da bi na kraju došla do Đokića. Usledio je udarac sa 18 metara ne tako jak koliko precizan i zaklonjeni Šejić nije mogao bolje da interveniše. Javor matis je zasluženo došao do vođstva. Gosti su zapretili preko Prodanovića u 67.minutu ali je taj pokušaj završio bez prevelike opasnosti po Đogatovića. Utakmica je mogla da bude rešena u 70.minutu. Baranin se poigravao na svojoj polovini, uporni Dražić mu oduzima loptu a potom kao da se uplašio prilike a mnogio iskusniji Šejić izlazi kao pobednik iz ovog duela. Isti igrač je mogao mnogo bolje da reaguje u 75.minutu posle još jedne loše intervencije gostujuće odbrane. Radnik je pripretio u 80.minutu preko Milovanovića a njegov pokušaj je bio lak plen za golmana takvih kvaliteta kakav je Đogatović. Poslednju priliku na utakmici imao je Josović u 89.minutu kada je lukavo iz slobodnog udarca šutirao a Šejić još jednom odlično intervenisao. Ljubo Baranin je u nadoknadi vremena zaradio crveni karton posle nepromišljenog starta nad Đogatovićem.

Javor Matis i u sledećem kolu igra pred domaćom publikom kada će dočekati novajliju u ligi Bačku. Do tada će se najverovatnije oporaviti i Stojaković igrač koji mnogo znači za igru Javora Matis.