Plazinić srušio tvrđavu (video)

POŽEGA – Posle Mokre Gore, Železničara i FAP-a pred Slogom je poklekla i ekipa Smedereva 1924.

Sloga nema milosti ni za koga. Poraz je u Požegi doživelo i Smederevo a njihov dželat još jednom je bio Veljko Plazinić, koji je od osam golova koje je Sloga dala Smederevcima u poslednjih šest utakmica Plazinić bio strelac sedam puta. Oko 300 gledalaca na tribinama Gradskog stadiona videlo je borbenu utakmicu u kojoj je domaćin dominirao, naročito u drugih 45 minuta, što je kroz šalu priznao i trener Smedereva Milorad Zečević uz konstatciju  “izvinjavam se što nismo izašli na teren u drugom poluvremenu”. Njegova ekipa je bila oslabljena jer nije bilo trojice standranih prvotimaca, što se videlo i po protokolu u kom je bilo samo 16 igrača, od čega dva bonusa na terenu i četiri na klupi. Na golu Knežević, u zadnjoj liniji Pavić, Marjanović, Stanić (Popović 76’) i Cigulajkić (Ivić 46’), u sredini terena Tasić, Bastajić, Vićentijević, Adamović (Deljanin 65’), Stevanović i kao napadač Milentijević. Jovan Nikitović u ništa boljoj situaciji, doduše sa 18 igrača u protokolu ali takođe sa šest bonusa. Broj jedan Rumenić, odbranbeni bedem Stanić, Nikolić, Tanasković, Žilović, dva zadnja vezna Božić i Đorić (Terzić 83’), ispred njih Ćirović, Grujičić (Vasilić 90’) i Plazinić a Tešić u špicu. Utakmicu je sudio Nikola Stojanović iz Kraljeva  a pomagali su mu Dušan Jakovljević iz Čačka i Željko Šolajić iz Ivanjice.

Znao je Nikitović odakle preti najveća opasnost i da Smedervo ima odličnu tranziciju iz odbrane u napad pa je zbog toga stavio čak pet igrača u vezu, s tim da Grujičić, Ćirović i Plazinić u svakom  trenutku  mogu da naprave višak i ugroze protivnički gol. Utakmica i krenula, veoma bojažljivo sa obe strane bez preteranog zaletanja. U 14.minutu je dosuđen slobodan udarac posle prekršaja nad Grujičićem, a zbog starta žuti karton dobija Pavić . Kod lopte su bili Žilović i Plazinić da bi na kraju napadač Sloge rešio dilemu ko će šutirati ka golu, što se ispostavilo kao pun pogodak. Gostima je bilo potrebno samo tri minuta da se rezultatski vrete u  egal. Nikolić je faulirao Milentijevića na ivici kaznenog prostora. Loptu je pred gol domaćih ubacio Vićentijević a Stanić, kapiten Smederevaca skače više od  Žilovića i u 17.minutu donosi izjednačenje. Pokušao je na drugoj strani kapiten Sloge Nikolić, kada lopta za njen obim prolazi pored gola, da bi najbolji akter današnje utakmice Plazinić odlično šutirao dva minuta kasnije, preko gola. Prekidi su bili najopasnije oružje kod obe ekipe pa su na taj način zapretili gosti u 29.minutu. Dugo je lopta stanovala u domaćem šesnaestercu, da bi na kraju Stevanović šutirao, a uz malo sreće je mogao i da se upiše u listu strelaca. Mlađani Stanić koji se pokazao kao pun pogodak Sloge oprobao je svoj udarac u 40.minutu ali je odlični golman Knežević je bio na visini zadatka. Minut posle toga dobra kontra Smedereva. Prvo Stevanović proigrava Vićentijevića a on Bastajića da bi Rumenić odličnom intervencijom spasao svoju mrežu. U finišu prvog poluvremena, tačnije u 43.minutu Plazinić još jednom šutira a u 45. Tešiću priprema poziciju za postizanje gola. Prvo je obišao Cigulajkića kao čunj, a potom idealnim centaršutom traži Tešića koji želi petom da sporvede loptu u mrežu, što mu ne polazi za nogom pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U drugom plouvremenu igrala je samo jedna ekipa, Sloga. Gosti su se branili, retko prelazili centar, a što su na kraju izgubili sa samo jednim golom razlike mogu da zahvale odličnom golmanu Kneževiću. U 48.minutu beležimo pokušaj Ćirovića a domaći traže penal u 51. Plazinić je šutirao, lopta pogađa u ruke Stanića, ali je Stojanović blizu, dobro postavljen i donosi pravu odluku, da penala nema. U 54. Grujičić je sve dobro uradio da bi ga na kraju zaustavio Knežević, a golman Smedereva je kao pobednik izašao i iz duela sa Tešićem koji je morao mnogo bolje da reaguje u 59.minutu. Noćna mora Smedereva Plazinić u 73.minutu donosi prednost svom timu. Prvo su komplikovali igrači Sloge dok lopta nije došla do Grujičića, koji je promešao odbranu gostiju. Usledio je pas do Plazinića čiji udarca sa 18 metra nije bio u dometu Kneževića. Poslednju priliku na meču zabeležili smo u 86. kada Grujičić nije kaznio neodlučnost Marjanovića.

Sloga je vezala četiri pobede u nizu i sada se nalazi na trećem mestu na tabeli sa samo tri boda zaostatka od vodećeg Radničkog. U narednom 22.kolu Sloga će gostovati u Kragujevcu gde ih dočekuje Šumadija 1903.