Pirot – Sloboda 76-71 (21:21.14:13,13:22,9:4)

PIROT -Košarkaši Slobode su i u utakmici protiv poslednjeplasirane Morave pokazali koliko su neiskusan sastav. Imali su vođstvo 67:64, nisu pravili faul već su branili vođstvo, što je kaznio trojkom Milenković, da bi Pašajlić bio neprecizan u sledećem napadu pa se ušlo u produžetke.

Utakimica  je uglavnom bila u egalu, a to je pokazala prva četvrtina kada su se obe ekipe smenjivale u vođstvu, da bi prvi period bi ozavršen rezultatom 21:21. I druga četvrtina je tekla u istom tempu ali su domaći košarkaši u ovom periodu imali konstantno vođstvo da bi Sloboda trojkom Đuraškovića na veliki  odmor otišla sa samo „pola koša“ minusa, 35:34. U nastavku Sloboda pojačava tempo, i treću četvrtinu dobija devet razlike i dolazi do svoje najveće prednosti od osam razlike, 48:56 ali nisu imali snage i iskustva da prelome utakmicu u poslednjoj četvrtini. Domaći se vraćaju u igru jer su u prvih pet minuta četvrte četvrtine napravili seriju 11:1, i poveli 59:57. Do kraja je usledila drama koja se završila tako što je utakmica otišla u produžetke jer se mladi sastav Slobode nije snašao u situaciji kada je vodio tri razlike, a ni posle toga jer je Pašajlić promašio šut za pobedu. Psihički stabilniji domaćin je bio bolji u petominutnom nastavku koji je dobio 9:4 i na kraju slavio sa pet poena razlike, 76:71.
Kod Slobode dvocifreni su bili Pašajlić 13, Anđić 15, Koprivica 17 i Đurašković 11 poena. Milenković i Stojanović su bili nezaustavljiv tandem i njiih dvojica su bili dovoljni za trijumf Morave, jer su od 76 postigli 50 poena, svaki po 25. Sloboda je bila očajna u šutu za tri poena 2/28, dok su domaći od 27 pokušaja van linije 6.75 pogodili 8 puta.
Sloboda je tako pretrpela svoj peti poraz i sada se nalazi na osmom mestu sa 17 bodova. U sledećem 12. kolu Sloboda na domaćem ternu dočekuje Planu Hardex iz Velike Plane.