Pehari za sve užičke reli klubove

DONJI MILANOVAC – Sva četiri užička autosportska kluba popela su se na pobedničko postolje na Reli Đerdapu koji se proteklog vikenda vozio na stazama u Donjem Milanovcu.

U takmičenju za domaći šampionat slavila je posada Aleksandar Dučić i Vladimir Zarić koji su ujedno bili i drugi u genaralnom plasmanu iza bugarskog dvojca Angelov i Gadžev, a predstavnicima kluba U3  Rally team ovaj rezulatat doneo je i prvo mesto u klasi IV. Baš kao i pobednici u generalnom plasmanu relija, ni Užičani nisu ništa prepustili slučaju te su bili najbrži na svih pet brzinskih ispita.

Najbliži pratioci posade U3 Rally tima bili su momci iz Bajine Bašte. Goran Rabasović i Milan Janjić iz ASK Rid Sport u Sitroenu C2 R2 reli su završili na drugoj poziciji nakon velike borbe. Tokom prvog dana, Bajinobaštani su se mučili da pronađu ritam na brzinskom ispitu Donji Milanova“, ali su im tri prolaza brzinskim ispitom Miroč u nedelju donela sigurnu drugu poziciju u šampionatu.

Klasa II bila je u znaku užičkih takmičara, pa su se na pobedničko postolje popeli Tomo Nikitović i Marko Milanović, klub ASU UE. Drugo mesto osvojli su Lazar Milanović i Miloš Marjanović, Mačkat racing, dok su treće mesto osvojili Ivan Jevtić i Milan Novaković, Užice rally team.

Naredno, ujedno i završno takmičenje u domaćem šampionatu je najznačajnije domaće autosportsko takmičenje u reliju, Srbija reli koje će se održati od 27. do 29. septembra u Vrnjačkoj Banji.

Po klasama, pobede su odnele sledeće posade:

Klasa 1: Ivan Obradović / Nikola Ekmeščić (ASK Šampion Bajina Bašta) – Zastava Jugo 55

Klasa 2: Tomo Nikitović / Marko Milanović (ASU Užice) – Volksvagen Polo

Klasa 4: Aleksandar Dučić / Vladimir Zarić (U3 Rally Team) – Pežo 208 R2