Pehar za fudbalere Sarajeva na Kupu prijateljstva

ZLATIBOR – Mladi fudbaleri Sarajeva osvojili su prvi Kup prijateljstva na Zlatiboru pobedom nad ekipom Partizana sa 6:5 u penalima, pošto u regularnom delu meča nije bilo golova.

Posle dominacije Sarajeva u prvih 15 minuta, kada su stvorili i nekoliko šansi, Partizan je u nastavku kontrolisao meč i u 28. minutu imao šansu da povede, ali Milosavljević nije iskoristio priliku jedan na jedan. Partizan je i u 74. minutu propustio stopostotnu priliku.

Pobedu timu Sarajeva u penalima doneo je golman Dizdarević, koji je najpre u sedmoj seriji pogodio s bele tačke, da bi potom odbranio šut Pavlovića.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Belmedin Dizdarević iz Sarajeva, najbolji igrač je Martin Novaković iz Partizana, dok su zvanje najboljeg strelca podelili članovi poraženih polufinalista, Baragan iz tima Espanjol i Zukić iz Vojvodine.

Na prvom Kupu prijateljstva evropskih klubova, koji je održan od 4. do 10. juna na Zlatiboru učestvovale su ekipe iz deset zemalja, a ovaj turnir je  nastavak turnira koji je prethodnih godina organizovan u Bijeljini.