Partizan pobedio Zlatibor (VIDEO)

UŽICE – Fudbaleri Zlatibora poraženi su od Partizana rezultatom 0:1 u osmom kolu Linglong Superlige Srbije.

U nameri da odmori igrače koji se bore na tri koloseka, fudbaleri Partizana su utakmicu u Užicu počeli u dosta izmenjenom sastavu. Ali nije im se posrećilo jer su domaći fudbaleri igrali srčano, borbeno i angažovano i uspevali da odolevaju napadima favorizovanog protivnik. Prvih desetak minuta nije imalo šta da se vidi i jedni i drugi su više forsirali pas dodavanje, a prvu šansu Beograđana beležimo u 14. Mintu. Dug pas do Asana koji je iskosa pokušao da iznenadi mladog čuvara mreže Zlatibora, Čupića ali je lopta završila pored gola.

Fudbaleri Zlatibora protestvuju kod sudije Širokog

U 25. minutu Marković je sa 18. metara oprobao svoj šut ali je i ovog puta golman Čupić bio na visini zadatka. Nastavili su Partizanovi igrači da napadaju a fudbaleri Zlatibora su borebeno i motivisano otklanjali svaku opasnost ispred svog gola. U 30. minutu Stojković je iz kornera uputio direktan šut na gol, ali je lopta samo okrznula prečku.

Najbolju priliku u dosadašnjem delu utakmice imao je Đakovac, a to je ujedno i bila prva prilika za Zlatibor na ovoj utakmicu, koji je brzom polukontrom u solo prodoru snažno šutirao, ali je golman Popović na vreme istrčao i skrenu loptu u korner, čime je idealna prilika otišla u
nepovrat. Pet minuta pre odlaska na odmor Partizan je preko Markovića mogao da promeni rezultat, ali je lopta iskosa otišla pored stative.

Duel na meču Zlatibor'Partiyan

U nastavku susreta trener crno – belih Stanojević u igru uvodi Sadika i mladog Stevanovića u želji da „parni valjak“ pronađe svoju igru na terenu. Ređaju se napadi, ali za sada odbrana Čajetinaca funkcioniše besprekorno. U 59. Minutu Lazar Marković je snažno šutirao sa 20 metara, ali je i ovaj projektil završio pored gola. U 62. minutu brza kontra Zlatibora, Janjić sa 25 metara snažno šutira u gornji desni ugao, ali je golman bio na mestu i šalje loptu u korner. U 74. minutu i Natho je oprobao šut, snažno šutirao, ali je lopta završila pored leve stative. Četiri minuta kasnije posle kornera neko od odbrambenih igrača Zlatibora je igrao rukom, a glavni sudija Široki je dosudio jedanaesterac. Sigruran sa bele linije bio je Natho, golman je otišao u jednu, a lopta u drugu stranu.

Izveštaj: Zorica Đoković