Parni valjak gura i po blatu (VIDEO)

IVANJICA – Aktuelni šampion Srbije rutinski je u Ivanjici došao do tri boda  i nastavio trku u dvoje sa Crvenom zvezdom.

Partizan je u Ivanjicu došao sa dva opterećenja, prvo Crvena zvezda koja je ubedljivo savladala Rad i napravila bodovnu razliku od sedam bodova, a drugo je utakmica protiv Jang Bojsa koja umnogome može da odredi kojim će putem ići Beograđani u narednom periodu. Ipak kvalitet je na kraju presudio pa su crno beli bez mnogo muke golovima Jankovića zasluženo odneli sva tri boda. Miroslav Đukić  nije ništa prepuštao slučaju pa je na teren poslao najjači sastav, jedino nije bilo Evertona zbog žutih kartona:  Stojković, Vulićević, Miletić štoper, Mitrović, Miletić bek, Jevtović, Pantić, Tošić, Janković (Suma 60’), Ožegović (Đuričković  71’), Tavamba. Vlado Jagodić trener Javor Matisa je imao dosta vremena da osmisli taktiku za ovu utakmicu, pojedini igrači su se oporavili od povreda pa je njegova ekipa istrčala na teren u sastavu: Đogatović, Terzić, Kornelijus, Karišik, Amanović, Milanović, Kolaković (Cvetković 64’), Mitošević, Sević (Ilić 51’), Silva, Ivanovski (Obadović 82’). Pred 1500 gledalaca utakmicu je sudio Bojan Nikolić iz Kragujevca, pomgali su mu Nenad Kurćubić takođe Kragujevac i Vladimir Jovanović iz Čačka. Četvrti sudija je bio Nenad Đokić iz Užica.

Javor Matis je imao nameru da što duže drži rezultatsku neizvesnost kako bi Partizan ušao u nervozu, da iz toga protistekne problem što bi Ivanjičani probali da kazne. Teren je bio dosta nezgodan za igru, blato se veoma lako hvatalo za kopačke igrača i umnogome otežavalo kontrolu lopte. Domaćin je već u petom minutu pokazao da se neće striktno braniti, odnosno neće parkirati autobus pred svojim golom.  Vulićević je napravio prerkršaj nadomak svog gola pa je Nikolić dosudio slobodan udarac za domaću ekipu. Silva je šutirao tako što je loptu poslao iznad prečke.

Četiri minuta kasnije Partizan dolazi do ranog vođstva. Tošić se prvo lepo oslobodio svog najbližeg pratioca i poveo polukontru Beograđana. Po levoj strani brzo su se ubacivali Miletić bek i Janković, a Tošić se odlučio da loptu doda do ovog drugog. Ponela je crno bela desetka loptu par koraka pa se odlučila za udarac. Na svom putu ka golu lopta je kačila Kolakovića, taman toliko da prevari Đogatovića i završi u gornjem desnom uglu. Partizanu je u 24.minutu poništen gol posle kornera sa desne strane koji je izveo Tošić. Tavamba je bio u skoku sa golmanom Đogatovićem, lopta se odbila do Pantića ali je Nikolić duel napadača Partizana i golmana Javor Matisa okarakterisao kao prekršaj pa od gola nije bilo ništa. U 27. smo videli kontranapad domaće ekipe. Silva je proigrao Milanovića koji je šutirao ka Stojkoviću ali stanje u kom je bio teren direktno je uticao na kvalitet šuta veznog igrača Javor Matisa. Partizan je još jednom kvalitetno zapretio ovoga puta u 31.minutu. Tavamba je dobio loptu u prostor, Đogatović je bio na pola, napadač Partizana ga obilazi a potom  proigrava Ožegovića koji je bio loše postavljen, pri tom se još i okliznuo pa je otklonjena opasnost ispred gola domaće ekipe. Partizan duplira svoju prednost u 37. minutu. Lopta je posle davljenja od strane Ožegovića  i Tavambe preko Pantića nekako došla do Jankovića. Kao i u 9.minutu Janković se odlučio za udarac, Karišik izlazi u blok, lopta ga pogađa u nogu, menja pravac i opet vara nemoćnog Đogatovića.  Nije želeo Partizan da ostane na dva gola razlike pa je uporni Ožegović pripremio još jednu pretnju za odbranu domaćih. Izborio se za loptu napadač Partizana  posle rvanja sa igračima Javor Matisa, pa je dodao do Tošića a ona na kraju ne stiže tamo gde je upućena, do Tavambe. Sa dva gola razlike Partizan je otišao na veliki odmor u partiji koja je bila jedna od boljih u ovom delu prvenstva.

Nisu treneri ni jedne ni druge ekipe pravili izmene pa su i drugo poluvreme na teren izašle startne postave, ali je Jagodić bio prinuđen da prvu  izmenu izvrši u 51.minutu jer se Sević povredio tako da je na teren umesto njega ušao Ilić. Prvi je unastavku zapretioPartizan u 58.minutu kada je Tošić izveo korner, a štoper Miletić šutirao glavom tako da je Đogatović morao da interveniše i izbaci loptu u korner. Opet se stvorila gužva u šesnaestercu domaćih, gosti su čak tražili i penal a Nikolić je samo odmahnuo rukom. U 60. Đukić vrši prvu izmenu u svom sastavu. Iz igre je izašao dvostruki strelac Janković, a na teren je ušao oporavljeni i opravdano zbog svojih dosadašnjih igara osporavani Suma. Nije Partizan uspevao da overi svoju pobedu trećim golom a imao je priliku za to u 65.minutu. Još jednom je Tošić posle kornera ubacio loptu pred gol domaćih koja posle odbite dolazi do bivšeg igrača Javor Matisa Miletića čiji udarac nije bio najprecizniji pa lopta odlazi pored leve stative. U 72. minutu Javor Matis je oštećen za penal. Miletić bek je izuzetno oštro i neoprezno startovao nad  Terzićem, i sve to je bilo u šesnaestercu Partizana, sve je ličilo na najstrožu kaznu ali Nikolić nije smatrao tako i sigurno da je pogrešio jer je prekršaj bio više nego očigledan. U 77. velika prilika za Partizan. Suma je dobio loptu, promuljao je malo kroz šesnaesterac domaćih pa je proturio do Tošića. Usledio je udarac, nedovoljno kvalitetan da bi se savladao golman takvog kvaliteta kao što je Đogatović. Javor Matis nije često pretio ali je u 80.minutu bio veoma blizu da zakomplikuje Partizanu ovu utakmicu. Cvetković je idealno umirio loptu za Milanovića koji je odlično šutirao ali Stojković u svojoj prvoj ozbiljnijoj intervenciji pokazuje zbog čega je naš najbolji golman. Na drugoj strani u 85.minutu istakao se i Đogatović. Tavamba je iščačkao loptu pa odlično proigrao Miletića beka. Jak šut, ili centaršut štiže sigurni golman Javor Matisa a Karišik izbacuje loptu daleko od svog gola. Tavamba je bio previše sebičan u 87.minutu kada je imao par kvalitetnijih rešenja ali se on opredelio za udarac koji nije bio velika pretnja za Đogatovića. Poslednji pokušaj beležimo u 90.minutu kada je Pantić šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je Đogatović još jednom dobro intervenisao pa je na kraju ostao rezultat iz prvih 45 minuta 0:2 i nova tri boda za Partiizan.

Đukić može da bude zadovoljan sa osvojena tri boda ali i zalaganjem svojih igrača. Sada na miru mogu da se koncentrišu na meč sezone protiv Jang Bojsa, dok Javor Matisu tek dolaze velika iskušenja u grčevitoj borbi za osvajanje što više bodova. U narednom kolu gostuju u Šapcu Mačvi, a nakon toga za samo četiri dana ponovo gostuju i to na severu Vojvodine odličnoj ekipi Spartaka.