Pao i Karađorđe (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je očekivano savladala Karađorđe i to ubedljivo 4:0, ali se tokom prvih 45 minuta opasno igrala sa živcima gledalaca kojih je danas na stadionu u Požegi bilo oko 400.

Po ustaljenoj praksi od pre par kola utakmice jedina dva kandidata za prvo mesto, Sloge i Zlatibora sude superligaške sudije a za ovu utakmicu je određen Novak Simović iz Lovćenca sa svojim pomoćnicima Dejanom Petrovićem iz Kikinde i kao drugi pomoćni je bio Novakov brat Miloš. Zdenko Muf trener Karađorđa opredelio se za zatvoreniju varijantu sa pet igrača u zadnjoj liniji, četiri u sredini i jednim napadačem pa je njegov tim izgledao ovako: Rafailović, desno Ilić, tri štopera Živković (Golubović 62’), Tufegdžić i Živanović, levo Slavković, u vezi Milovanović, Marković (Brkić 78’), Dobrić i Vukajlović (Pantić 70’) i jedini istureni napadač je bio Vuković. Jovan Nikitović bez nekih velikih kadrovskoh problema a prema nepisanom pravilu ekipa koja pobeđuje ne menja se: Glintić, Marjanović, Vlašić, Nikolić, Jevremović, Stanić, Ristić, Lakićević (Đukić 46’), Stojaković (Božić 70’), Plazinić (Janjić 80’) i Kilibarda.

Prvu ozbiljnu priliku za gol ipak su imali gosti. Igrao se drugi minut kada je lopta došla pred šesnaesterac domaćih, Nikolić je za trenutak otklonio opasnost a osamnaestogodišnji Milovanović se lepo snašao pored Stanića, Ristića i Stojakovića. Usledila je bomba koja završava za neki milimetar pored gola. Već u trećem Sloga uzvraća i to na najbolji mogući način. Stojaković je nekako došao do lopte, proturio je kako sam on to zna do Kilibarde koji je bio brži od Ilića, da bi ga desni spoljni Karađorđa na očigled svih faulirao i prst Simovića je bio uperen na belu tačku. Bilo je očekivano da kod lopte budu Stojaković ili Plazinić ali je jedan od najiskusnijih u redovima Sloge, Vlašić rešio da preuzme odgovornost na sebe. Uradio je to veoma loše, šutirao je u zonu gola koja je bila na dohvat ruke Rafailovića pa Sloga nije došla do željene prednosti. Upravo je Vlašić u 20. minutu pripremio priliku za Stojakovića ali najiskusniji u redovima Sloge nije imao koncentraciju do kraja pa nije bilo velike opasanosti za Rafailovića. Ali u 25. je sve išlo kako treba. Danas najagilniji igrač domaće ekipe Ristić lepo proigrava Kilibardu, Živković je bio previše statičan za nekog ko igra na poziciji štopera što koristi napadač Sloge i postiže svoj osmi gol u ovoj sezoni za vođstvo njegove ekipe. I tada su svi pomislili da je pitanje pobednika rešeno i da će do kraja biti više nego lako. A utakmice poput ove su uvek teže od očekivanog. U igri Sloge nije bilo onoga što ih je krasilo do sada, želje, agresivnosti i borbe pa je utakmica otišla u nekom drugom smeru. Previše nepotrebne nervoze o čemu svedoči i 37. minut kada je domaćin ostao sa desetoricom igrača. Simović je dosudio opasnu igru od strane Jevremovića, Ilić je nenamerno loptom pogodio u glavu Jevremovića koji iznerviran izazvanim bolom nekontrolisano udara Ilića i za Simovića nije bilo nikakve dileme. To je ujedno bila i poslednja zanimljivost u skromnom prvom poluvremenu u kom se Sloga utopila u sivilo gostiju koji su sve vreme bili totalno anemični i nemoćni. Nikitović je bio primoran da vrši izmenu već na poluvremenu. Lakićević je morao napolje, što zbog loše igre što zbog taktike a na teren je umesto njega ušao Đukić. Stanić je bio primoran da se pomeri pored leve aut linije dok je hitronogi Đukić otišao na poziciju desnog krilnog napadača. Kao po scenariju iz prvog tako počinje i drugo poluvreme. Vukajlović je ubacio loptu iz auta, ona je posle dosta peripetija došla do Vukovića a njegov udarac Glintić brani. 52. donosi spornu situaciju kada je Slavković startovao na Đukića, Simović je bio veoma blizu i dobro postavljen i samo je odmahnuo rukom da bi u nastavku akcije Ristić odlično šutirao. U 57. navijači Sloge su prodisali. Ristić je došao do lopte na desnoj strani, obišao kao čunjeve Ilića i Živkovića, a onda kao na tacni poslužio Đukića kojem nije bilo teško da savlada nemoćnog Rafailovića. Odličnu priliku da se drugi put upiše u listu ustrelaca Đukić je imao u 61. Plazinić ga je spojio sa golom a završni udarac je bio loš. Tri minuta kasnije Sloga dolazi do vođstva od 3:0. Stojaković je izveo slobodan udarac sa desne strane a Rafailović je sigurno intervenisao. Video je usamljenog Živanovića kog je Plazinić isprepadao, oduzeo mu loptu i na kraju je poslao iza leđa Rafailovića. Još jednom je Đukić imao priliku da postigne gol, ovoga puta na astistenciju Plazinića a Dobrić je izblokirao ionako loš udarac Đukića. Konačno je Đukić bio precizan u 76. minutu. Ovoga puta je Božić bio asistent a napadač Sloge ovoga puta nije imao milosti pa su Požežani došli do visokog vođstva od 4:0. Da su Božić dva minuta kasnije i Kilibarda u 86. minutu bili precizniji gosti bi sa pola tuceta golova otišli iz Požege ali su ova dva igrača i pored dobrih reakcija bili neprecizni pa je na kraju ostalo 4:0.

Novak Simović je ovaj meč odsudio po zanatu. Gostima je podelio tri žuta kartona dok je kod domaćih Jevremović pocrveneo. Biće to veliki problem za Slogu jer pouzdani bek je dobio direktan crveni što će najverovatnije povući kaznu od dve utakmice zabrane a naredna dva protivnika nisu nimalo naivna. U nedelju se gostuje u Smederevu dok će za 10 dana u Požegu doputovati Jedinstvo iz Uba. Očekuje nas veoma zanimljiva završnica prvenstva u kojoj će svaka ekipa tražiti nešto za sebe.