Pamtiće se samo pobeda (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je došla do tri boda ali utakmica protiv Proleter Mihajlovca nije zadovoljila ni u jednom segmentu fudbalske igre.

Sloga je posle bolnog poraza u Požarevcu na domaćem terenu dočekala još jednu ekipu iz Braničevskog okruga, Proleter Mihajlovac iz Mihajlovca. Pred 200 gledalaca Sloga je uspela da zabeleži veoma vrednu pobedu, ali sve ostalo će veoma brzo pasti u zaborav.  Dragan Đorđević trener gostiju opredelio se za sastav: Dobrić, Milosavljević, Lukić (Milovanović 50′), Stanić, Blagojević, Ivković , Milićević, Stojanović, Milentijević (Mišić 88′), Lukić i Vasić (Maksimović 65′). Aleksandar Petaković nema mnogo prostora za manipulaciju, a situacija zahteva mobilizaciju pa je njegova ekipa nastupila u sledećem sastavu:Glintić, Kalajnović, Vlašić, Nikolić, Janjić, Cerović, Martinović, Jovanović (Kilibarda 57′) (Stevanović 70′), Gajić, Plazinić i Golubović (Tasić 85′) .  Utakmicu je sudio Ivan Vučićević a pomagali su mu Nikola i Ranko Stojanović.

Opšte je poznato da Požeženi u ovoj sezoni ne pružaju igre koje se od njih očekuju, pa su i u današnjem meču nastavili sa tom praksom. To je dodatno opteretilo kompletnu ekipu pa su u prvih 45 minuta igrali su bez ideje, hrabrosti i angažovanosti što se odrazilo na rezultat. Prvi ozbiljniji napad domaći su izveli u 14. minutu kada je brzonogi Jovanović šutirao sa 20-tak metara pravo u golmana Dobrića. Na drugoj strani na sličan način je uzvratio Stojanović sa potpuno istim ishodom. Još jednom je Jovanović zapretio ovoga puta u 25. minutu. Brzonogi napadač Sloge je bio brži od Blagojevića, usledio je dobar udarac a Dobrić teškom mukom čuva svoju mrežu. Poslednji pokušaj u izuzetno nezanimljivom prvom poluvremenu videli smo u drugom minutu nadoknade kada je sa 18 metara šutirao Martinović ali je i njegov udarac bio neprecizan, pa se na poluvreme otišlo sa mršavih 0:0.

Oba trenera su početkom drugog poluvremena izvršila po jednu izmenu a prvu veliku priliku u nastavku ne koristi Golubović. Plazinić je dobio loptu na levoj strani, mogao je proigra Janjića ali se on opredelio za udarac ka golu. Na kraju to je više izgledalo kao centaršut, a danas očajni Golubović ne koristi  to što je sam na pet metara od gola pa je ostalo 0:0. Kao i u prvom poluvremenu potpuno ista situacija i u nastavku. Igra bez igre, sa dosta tenzije i bez pravog sadržaja.

A onda je Sloga ni izčega došla do prednosti. Stevanović je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, na njega je startovao Stanić i oborio ga. Sudija Vučićević je bio blizu i nije se mnogo razmišljao. Odmah je pokazao na belu tačku, uz blage proteste gostujuće ekipe. Odgovornost je preuzeo Plazinić i lako prevario Dobrića za vođstvo Sloge. Samo što su pošli sa centra, gosti su ostali sa igračem manje. Stanić, verovatno pod utiskom penala, nesmotreno startuje nad Gajićem i Vučićević mu pokazuje drugi žuti i put u svlačionicu.

Brojčano jači igrači Sloge pokušavaju preko Stevanovića koji šutira pravo u golmana Dobrića. Istu takvu poziciju imaoje i Janjić u samoj završnici meča ali je i mladi defanzivac Sloge lako propustio priliku da se upiše u strelce. Janjić odlična prilika šut u golmana. Na kraju i Sloga ostaje sa deset igrača jer je Stevanović za kratko vreme zaradio dva žuta kartona pa je i on morao u svlačionicu pre vremena.

Veoma važna tri boda za Slogu, ali bez igre, bez žara. Jasno je da igrači prolaze kroz težak period, da ne mogu da sastave dve dobre utakmice za redom i evidentno je da nema prave energije. Možda će utakmica u Čačku dati neke odgovore, jer to je meč u kome se može dosta toga videti, i u dobrom i u lošem kontekstu.