Pala i Vojvodina (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode su u 23. kolu Košarkaške lige Srbije savladali novosadsku Vojvodinu rezultatom 88:80 (18:24; 27:25; 22:14, 21:17).

Tri kola pred kraj prvenstva Sloboda je postala ABA 2 ligaš. Bilo šta da se dogodi u poslednja tri kola, ništa ne može da ugrozi poziciju broj dva koja vodi u drugoligaško regionalno takmičenje.

Sloboda je na tom putu savladala Vojvodinu pred svojim navijačima kojih je u hali Veliki park bilo oko 900, ali kao i u prethodnoj utakmici protiv OKK Beograda nije bilo lako.

Vojvodina koja se bori za opstanak pokazala je da poseduje kvalitet i u prvih 10 minuta je stekla prednost od 6 poena. U drugoj četvrtini, na samom početku gosti su bili bolji i precizniji pa su u jednom trenutku stigli i do dvocifrene prednosti, 38:28. Domaćin je pokušavao da stegne odbranu i popravi šut, pa su zahvaljujući Simoviću uspeli da na veliki odmor odu sa minisom od 4 poena, 45:49.

Treća četvrtina je kao po običaju pokazala da je kvalitet na strani Slobode. Užičani su na 3.48 do kraja ovog perioda igre preko najefikasnijeg igrača Tadića došla do prednosti, 59:58. Nisu se nijednog trenutka predavali Novosađani, non stop su disali u vrat domaćinu koji ipak ovaj period igre rešava u svoju korist 22:14, za skor posle 30 minuta igre 67:63. Već pomenuti Tadić trojkom daje svojoj ekipi prednost od 7 razlike, ali Mandić i Radulović sa dva odnosno tri poena ponovo unose rezultatsku neizvesnost, 70:68. Ćubić (1) i Foster (2) odgovaraju šutem van linije 6.25 i Sloboda ima najveću prednost tokom utakmice, 79:68. Vojvodina vrši poslednji trzaj i mini serijom 8:0 na 4.31 do kraja dolazi na -4. Foster je oba  puta siguran sa linije slobodnih bacanja za 81: 75, a gosti pokazuju zube tako što Mandić pogađa za dva a Pejović za tri poena za 81:80, i uzbudljivu zaveršnicu. Na 2.23 do kraja Đorđević trojkom diže navijače na noge, a ubrzo sa linije slobodnih bacanja vodi svoju ekipu na +6, 86:80.

Ispostavilo se da Novosađani nemaju više snage za preokret,  tako da je Sloboda u uzbudljivoj završnici slavila i ostarila svoju 19 pobedu u prvenstvu.

Tadija Tadić je bio najefikasniji u Slobodi sa 26 poena (3/3 za jedan, 4/5 za dva i 5/9 za tri poena, 6 as, 6 sk), dok je Simović ubacio 21. Đorđević je imao skor od 11 postignutih koševa.

U redovima Vojvodine istakao se Radulović sa 29 poena i indeksom 37. Agoč je postigao 12, a Mandić i Šrajer po deset koševa. Sloboda je dominirala u skoku  47 nasparam 33 Vojvodine, kao i u asistencijama 26/18.

Sloboda u narednom kolu gostuje u Valjevu domaćem Metalcu.