Pala i Šumadija

ARANĐELOVAC – U meču 30. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Sloge zabeležili su novi trijumf,  protiv domaće Šumadije, rezultatom 0 : 2. Već u trećem minutu Aranđelovčane je matirao Veljko Plazinić, da bi konačan rezultat postavio Marko Kilibarda šest minuta pre kraja susreta.

Meč je počeo onako kako se samo može poželeti za ekipu Sloge. Igrao se treći minut. Nakon startne inicijative tima iz Požege, domaći su prvi put pripretili, ali je centaršut sa leve strane, “pokupio” golman Sloge Glintić i odmah je degažirao na protivničku polovinu, gde su bili napadač požeškog tima Plazinić i centarhalf Kačarević, koji pogrešno ceni let lopte i ona ga preskače, dok istovremeno golman Šumadije Nićiforović se “dvoumi” i kasni sa izlaskom ven šesnaesterca, što koristi Plazinić i glavom lobuje čuvara mreže domaćih za slavlje gostujućih navijača na tribinama stadiona u Aranđelovcu 0 : 1.

Već u sedmom minutu, domaći tim ima idealnu priliku za poravnanje rezultata. Andrija Ratković se izborio za loptu na protivničkoj polovini, na tridesetak metara od gola i sam sebi stvorio  priliku stigavši na desetak metara od gola Sloge, ali je njegov šut, poslat po zemlji, nogom zaustavio Glintić.

U narednih pola sata duela igralo se između dva kaznena prostora bez prilika i za jedne i za druge, ali treba reći da su Požežani kontrolisali igru i nisu dozvoljavali protivniku da im poremete planove. U 39.-om minutu prilika za goste. Svoj šut, sa tridesetak metara, udaljenosti od gola Đumadije, oprobao je Nikola Stanić, no “nišanske sprave” nisu bile podešene, tako da lopta završava u gol autu. Možda je i strelac vodećeg gola Sloge, Plazinić, mogao preciznije u završnici prvog dela meča, ali je njegov pokušaj, po zemlji, sa ivice šesnaesterca završio pored leve stative, a rezultat je ostao nepromenjen.

Požežani su i dalje na čelu tabele sa 70 bodova, dva više od drugoplasiranog Zlatibora iz Čajetine. Šampionat se nastavlja već u sredu, 30. maja, kada će Sloga, na svom terenu, ugostiti ekipu Karađorđe iz Topole.