Optičari pali posle minimalca (VIDEO)

IVANJICA – Golom Dolmagića u 47. minutu Javor Matis je došao do veoma vredne pobede protiv dobre ekipe Teleoptika.

Prijatan decembarski dan i utakmica između Javor Matisa i Teleoptika privukla je pažnju oko 200 gledalaca, a domaćin je minimalnim rezultatom 1:0 savladao optičare i tako ostvario prvobitni plan. Bila je to rovovska bitka, onakva kakva se i očekivala jer kiks u ovakvim utakmicama igrače Javor Matisa može da odvoji od borbe za sam vrh pa je opreznost bila na višem nivou.

Teleoptik mlada ekipa željna dokazivanja igrala je u sastavu: Trnić, Vlalukin, Antonijević (Šiškov 66’), Luka Čermelj, Matović, Ilić (Karašić 82’), Filip Čermelj, Nović, Milosavljević, Dramani i Lakčević (Guzina 52’). Javor Matis u najstandardnijem sastavu: Đogatović, Đerić, Kolaković, Amanović, Josović, Milovanović, Cuckić (Kuveljić 83’), Cvetković (Maričić 70’), Amani (Dolmagić 46’), Petković i Marković. Utakmicu je sudio Marko Delibašić a pomagali su mu Atila Harmat i Miljan Mišić.

Znali su domaći igrači da ih čeka neizvesna borba tokom svih 90 minuta, a da će tako biti videlo se već na početku kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Lakičević. Javor Matis je uzvratio preko Markovića koji je mogao i bolje posle centaršuta Cvetkovića, a svoj udarac probao je Amanović kada je lopta završila preko gola. Amani,koji je u ovoj utakmici dobio priliku od samog starta, nije uspeo da dođe do lopte koju mu je prosledio Cvetković, a potom ni Marković koji je bio u dosta nepovoljnijoj situaciji. U 18. minutu beležimo dobru akciju Beograđana kada je  Vlalukin proigrao Ilića a ovaj povratnom loptom častio Filipa Čermelja ali njegov udarac nije bio precizan. Pokušavali su igrači Javor Matisa da dođu do vodećeg gola, pa je Josović u 22. minutu centrirao desnom nogom,  isped Petkovića interveniše Matović, a u nastavku akcije nije bilo opasnosti po Trnićev gol. Cuckić je loše reagovao posle intervencije Trnića a Milovanovićev udarac sa 20 metara golman Teleoptika kroti iz druge. Marković je sam sebi stvorio priliku u 38.minutu kada se lepo oslobodio Luke Čermelja  a lopta pogađa spoljni deo mreže. Na drugoj strani dobro je šutirao Filip Čermelj, da bi odbijenu loptu prihvatio Antonijević, a Đogatović po drugi put uspešno reaguje.

Dolmagić je od 46.minuta zamenio Amanija i samo minut kasnije doveo Javor Matis do prednosti. Milovanović je proigrao Petkovića, a on Cvetkovića. Lopta posle njega odlazi na desnu stranu gde je Dolmagić, čiji udarac je bio van domašaja Trnića i Javor Matis vodi. Pokušao je Milosavljević sa 25 metara, ni sam nije verovao da može nešto više, a u to ga je uverio i Đogatović koji izuzetno lako dolazi do lopte. Dolmagić je bio konstantna pretnja odbrani Teleoptika pa je u minutu posle asistencije Đerića šutirao pored gola,mada je možda mogao i da asistira. Dolmagić je bio začetnik akcije u minutu kada je proigrao Milovanovića a udarac veznjaka Javor Matisa ide visoko preko gola. Velika prilika za Teleoptik došla je u 62. minutu. Lopta je došla u šesnaesterac domaćih, odbrana se spetljalaa Josović umesto lopte pogađa u nogu Ilića. Za Delibašića nije bilo dileme – jedanaesterac za Teleoptik. Odgovornost preuzima Luka Čermelj, ali Đogatović kao mačka brani njegov udarac. Iako je jedan igrač Teleoptika ostao da leži na travi izveden je korner a Josović je za malo bio neprecizan. Poslednju priliku na utakmici imao je Filip Čermelj posle proigravanja Milosavljevića, ali je sve lepo pratio Amanović, koji je izblokirao udarac i poslao loptu u korner. Na kraju, ostalo je 1:0 za domaće, a pobedi se u zube ne gleda.

Veoma bitna pobeda za Javor Matis. Sada su sve četiri ekipe iz samog vrha u dva boda, što govori da će trka za prva dva mesta, koja vode u Superligu, biti neizvesna do samog kraja. Ivanjičani u sledećem kolu neće daleko. Idu u Užice, gde ih čeka domaća Sloboda.