Održan zlatiborski ski vikend

ZLATIBOR – Na stazi Tić polje na Zlatiboru ovog vikenda održana su dva velika skijaška takmičenja, Zlatiborski kup i Kup Zapadne Srbije.

skijanje ti polje copyNa Zlatiborskom kupu, održanom juče, nastupilo je više od 120 skijaša iz Bosne i Hercenovine, Crne Gore i Srbije iz četrnaest klubova. Najviše uspeha imali su takmičari SK Romanija sa Pala (BiH), koji su ukupno osvojili četiri prva, četiri druga i jedno treće mesto. Drugoplasirani je SK Pešter iz Sjenice ( dva prva i tri druga mesta), dok su dosta uspeha imali i smučari SK Sokolac (jedno prvo, jedno drugo i četiri treća mesta).Od predstavnika klubova sa Zlatibora, najzapaženiji rezultat ostvarila je Anja Ilić (SK Zvezda), koja je trijumfovala u trci starijih omladinki na 5 km. Pobedničkog postolja domogli su se još: Nenad Jeremić (SK Zlatibor, 2. mesto seniori), Đorđe Gubić (SK Zmajevac, 2. mesto juniori), Aleksandar Jelić (SK Zlatibor, 3. mesto stariji omladinci), Brankica Štulović (SK Zlatibor, 3. mesto seniorke),Đorđe Paunović (SK Zvezda, 3. mesto cicibani) i Ana Jeremić (SK Zvezda, 3. mesto cicibanke). Ovo takmičenje boduje se za Kup Srbije.

Na „Kupu Zapadne Srbije“ u skijaškom trčanju, koji je danas održan na Tić polju, domaći takmičari osvojili su ukupno šest medalja – dve zlatne, jednu srebrne i tri bronzane. Jučerašnji uspeh sa „Zlatibor kupa“ ponovila je Anja Ilić (SK Zvezda), koja je ponovo bila najbolja u trci starijih omladinki na 5 km. Najsjajnije odličje pripalo je i Aleksandru Jeliću (SK Zlatibor), koji je trijumfovao u konkurenciji starijih omladinaca (7.5 km), popravivši plasman u odnosu na jučerašnje takmičenje, kada je u istoj kategoriji bio treći. Ana Jeremić (SK Zvezda) bila je drugoplasirana kod cicibanki na 1 km, dok su bronze osvojili Brankica Štulović (SK Zlatibor, seniorke, 5 km), Đorđe Gubić (SK Zmajevac) u konkurenciji juniora (10 km) i Đorđe Paunović (SK Zvezda, cicibani, 1 km). Kao i na „Zlatibor kupu“, i na ovom takmičenju najuspešniji klub bio je SK Romanije sa Pala, čiji su predstavnici osvojili ukupno tri zlata, tri srebra i dve bronze, a odlični su bili i takmičari SK Pešter Sjenica, koji su osvojili dva zlata, tri srebra i jednu bronzu.Vremenski uslovi, zbog otapanja snega, nisu bili naklonjeni takmičarima, tako da su se danas nadmetali u sprintu.