Odbojkašice Zlatibora pobedile Panoniju

ČAJETINA – U prvoj utakmici nastavka takmičenja u Prvoj B ligi odbojkašice Zlatibora savladale su na parketu dvorane Sportskog centra Čajetina ekipu Panonije sa 3:1 za nešto više od sat i 40 minuta igre. Čajetinski sastav došao je do 24. osvojenog boda u ligi.

Posle ubedljivo dobijenog prvog seta, nije delovalo da će Zlatibor imati većih problema da ovaj meč reši u svoju korist. Međutim, gošće su već u drugom periodu pokazale znatno bolje izdanje, veći deo seta vodile sa tri poena razlike, a u jednom trenutku i sa duplo većom razlikom.

U izjednačenom trećem setu domaći sastav je presudne poene osvojio pri rezultatu 12:11, serijom 5:0, kojom je stekao nedostižnu razliku. U četvrtom je takođe bilo neizvesno, oba tima su imala vođstvo u određenim trenucima, ali je Zlatiboru u završnici seta uspešan smeč, uz nekoliko grešaka protivničkih igračica, doneo pobedu.

Pojedine igračice dobile su znatno veću minutažu nego u nekim prethodnim mečevima, pre svih Magdalena Mićić, na čiji servis je u prvom setu Zlatibor preokrenuo rezultat pri početnom vođstvu rivala.

Čajetinski tim došao je ovim trijumfom do sedme pobede u 10 odigranih mečeva.