Odbojkašice Zlatibora bolje od ekipe Radničkog

ČAJETINA – U utakmici 14. kola Prve B lige odbojkašice Zlatibora savladale su na parketu dvorane „Vai Tai“ ekipu kragujevačkog Radničkog sa rezultatom 3:2 , posle više od dva časa igre. Čajetinke su došle do devete pobede u 12 odigranih mečeva, tako da sada imaju 28 bodova. Ovo je druga uzastopna pobeda Zlatibora posle pet setova, a prva pobeda posle pet setova na domaćem parketu u ovoj sezoni, posle tri poraza.

Domaće igračice su u prvom setu uspele da posle početne neizvesnosti i vođstva Radničkog od 6:5 preokrenu na 11:6 i očuvaju razliku do kraja perioda. Konstantno vođstvo imale su u trećem setu, u kojem praktično nijednom nsiu dopustile rivalu da se ozbiljnije približi. Drugi i četvrti set, međutim, pokazali su da Zlatibor na ovom meču neće imati nimalo lak posao.

Radnički je započeo drugi period serijom 5:0 i sve do polovine seta imao vođstvo. Od trenutka kada je Zlatibor došao na 15:15 viđena je veoma neizvesna borba, u kojoj su gošće osvojile set na razliku. Slično je bilo i u četvrtom, koji je Radnički počeo sa 6:3, polovinom seta Zlatibor je došao do vođstva i činilo se nedostižne prednosti, ali je kragujevački sastav sa pet uzastopnih poena uzvratio preokretom i odveo meč u peti set.

Čajetinke su, ponajviše zahvaljujući dobrom bloku, veoma brzo povele sa 11:6, ali su sopstvenim greškama dopustile Radničkom izjednačenje (12:12) i ponovo neizvesnu završnicu. Ključni momenti ipak su pripali Čajetinkama, koje su iskoristile drugu meč loptu i sa 16: 14 osvojile odlučujući period meča.

Zlatibor će u narednom kolu, već sredinom naredne sedmice, gostovati Rumi.

Izvor i foto: zlatiborpress.rs