Nove medalje za karatiste Užica

ČAČAK – Proteklog vikenda održano je Prvenstvo regiona u Čačku za kadete i juniore u katama i borbama. Karate klub „Užice“ ostvario je zapažene rezultate.

U ekipnim nastupima, ekipa juniorki u sastavu Lidija Trmčić, Aleksandra Rogić i Teodora Despić, zauzela je drugo mesto.
Prvi meč je pripao karatistima Užica pobeđena je ekipa Zvečana, da bi u finalu, u neizvesnom meču, od naših devojaka bila bolja ekipa „Borca“ iz Čačka.

U pojedinačnim nastupima najuspešnija je bila Aleksandra Rogić u kategoriji kadetkinje preko 54 kg, koja je posle četiri pobede, osvojila zlatnu medalju. U kategoriji juniorki do 53 kg treće mesto zauzela je Lidija Trčić, dok je u kategoriji juniora do 76 kg Pavle Ristović, takođe zauzeo treće mesto. Teodora Despić kadetkinja preko 54 kg izgubila je u borbi za medalju, dok je Vasilije Gudović juniori preko 76 kg poražen u prvom kolu.

„Veoma zapažen nastup naših takmičara. Svi su se kvalifikovali za Prvenstvo Srbije, ali se neke medalje mogle biti i sjajnije. Neki takmičari su bili sprečeni da nastupaju , jer su trenutno u izolaciji“, rekao je trener Miloš Ršumović