Neuhvatljivi Grujičić (VIDEO)

POŽEGA – Gradimir Grujičić je bio nerešiva enigma za ekipu Jedinstvo Puteva koji im je sa četiri gola zapečatio sudbinu.

Komšijski derbi između Sloge i Jedinstvo Puteva je bio prava poslastica za 250 gledalaca koji su mogli da uživaju u fenomenalnoj fudbalskoj predstavi začinjenoj sa 8 golova. Domaći su slavili rezultatom 5:3 gde je svakoj ekipi pripalo po poluvreme, putarima prvo Slogi drugo. Gosti još uvek nisu obezbedili osptanak ali su u poslednjim utakmicama dobrim rezultatima dosta popravili svoje stanje na tabeli a igrom u Požegi su dokazali da je njihova forma u usponu i ako ovako nastave zasigurno će i od sledeće sezone biti srpskoligaši. Goran Đukić je dao poverenje sledećim igračima: Vukašinović, Janjušević, Vučković, Lazović (Đurić 77′), Čolović, Glišović, Đukić, Karadarević, Janković, Miljković i Vasiljević. Jovan Nikitović je za ovu utakmicu bio lišen usluga kapitena Nikolića i Žilovića što se i te kako osetilo u odbrani Sloge koja je nastupila u sastavu: Jeveričić, Stanić, Tanasković, Ćendić, Varničić, Đorić, Božić (Vasilić 70′), Ćirović, Grujičić ( Neoričić 88′), Plazinić i Tešić (Radosavljević 46′). Utakmicu je sudio Marko Mihailović iz Aranđelovca a pomagali su mu Andrija Gojaković iz Velike Plane i Nikola Obradović iz Batočine. Da u Požegu nisu došli da se brane gosti su pokazali od samog starta. Veoma hrabro su ušli u meč, sa željom da kroz igru dođu do što povoljnijeg rezultata i to im se ispaltilo već u 16.minutu. Bila je to tečna akcija plavo-belih gde je lopta veoma brzo išla od jednog do drugog igrača da bi na kraju Janković idealno poslužio Đukića, a ovaj rutinski savladao nemoćnog Jeveričića. Sloga je do izjednačenja došla pet minuta kasnije. Ćirović je dobio loptu na ivici šesnaesterca na desnoj strani, krenuo je u driblig prevario Glišovića koji po mišljenju Mihailovića startuje uz prekršaj, pa je to za njega bio znak da pokaže na belu tačku. Odgovornost preuzima Grujičić koji sigurnim udarcem donosi rezultatski egal. Koliko su Slogi u ovoj utakmici nedostajali Nikolić i Žilović pokazao je 24. minut. Izveden je korner sa desne strane a Janković je bio brži i spretniji od Tešića i Varničića i još jednom doveo svoju ekipu do prednosti. U jeku nadmoći gostiju iz Užica Sloga pokazuje da ima najbolji kontranapad u srpskoj ligi. Sve su sami uradili Ćirović i Grujučić u 32.minutu. Prvo su razmenili dupli pas na svojoj polovini da bi Ćirović nosio loptu skoro 40 metara, proigrao Grujičića da bi na kraju i pored solidne intervencije Vukašinovića lopta završila iza njegovih leđa. Iako su gosti bili bolji takmac u prvih 45 minuta Sloga je na odmor mogla sa prednošću. Stanić je uputio centrašut sa desne strane, Lazović je podleteo pod loptu a Grujičićev udarac Vukašinović uspeva da ukroti, tako da se prvo poluvreme završilo rezultatom 2:2.

Obe ekipe su u istom ritmu odigrale i drugih 45 minuta. Nije se štedelo ni na jednoj ni na drugoj strani, pa već u 53.minutu beležimo priliku za Slogu. Ćirović je centrirao a raspoloženi Grujičić još jednom preti Vukašinoviću. U 61. Plazinić je na zanimljiv način pokušao da postigne gol kada je najiskusniji u redovima Jedinstvo Puteva Čolović pogrešio, ali se na kraju iskupio jer je izblokirao udarac napadača Sloge. Još jednom su gosti dozvolili domaćinu da razvije polukontru kada je Radosavljević doturio loptu do Grujičića, on beži Lazoviću a Čolović u pokušaju da blokira centaršut skreće loptu ka svom golu i ona završava u mreži za prvo vođstvo Sloge na utakmici. Ni tada se nisu predali Užičani. Đukić je u 77. minutu iz igre izveo Lazovića koji je igrao na poziciji štopera a u igru uveo napadača Đurića. Upravo nad njim je u 80.minutu Ćendić napravio prekršaj na 20-tak metara od svog gola. Slobodan udarac je izveo Filip Karadarević na način kako je to radio u svoje vreme njegov otac Željko, majstorski, lopta se od stative odbija na drugu stranu gde je dočekuje Đukić i svojim drugim golom donosi izjednačenje, 3:3. Polse toga Sloga nije imala kud pa je svim silama krenula u napad. Odolevali su gosti sve do 85.minuta kada je Čolović nesmotreno faulirao Ćirovića i zbog toga zaradio žuti karton. Loptu je na samu liniju šesnaesterca namesto Plazinić, nakon čega je usledio grom iz desne noge napadača Sloge….. Sada su putari krenuli na sve ili ništa a u 88.minutu to im se sveti jer je Sloga još jednom izvela kontranapad iz udžbenika. Odbarna palvih je dobro reagovala lopta dolazi do Grujičića koji je kao Juesin Bolt prošao po desnoj strani i više nego rutinski postigao svoj četvrti a za Slogu peti gol.

Sloga nastavlja sa dobrim igrama i ne da Radničkom 1923 i Budućnost Krušiku da mirno spavaju. Nema sumnje da će tako biti do kraja prvenstva a u narednom kolu Sloga gostuje u Loznici koja se grčevito bori za opstanak u ligi.