Neprobojni oklop (video)

POŽEGA – Smederevo 1924 je nanelo Slogi prvi poraz u ovom prvenstu i učvrstilo poziciju broj jedan na tabeli srpske lige zapad.

Derbi 15. kola srpske lige zapad između dve prvoplasirane ekipe Smedereva 1924 i Sloge privukao je pažnju oko 800 gledalaca, od čega je 50-tak bilo iz Smedereva. Prava fudbalska atmosfera, što po rezultatima ove jeseni ova dva kluba i zaslužuju. Očekivan je dobar fudbal, jer su i jedni i drugi jasni u želji da jesenji deo prvenstva završe na prvom mestu. Na kraju oklopnici su se pokazali kao hrabriji i kvailtetniji tim u ovom trenutku, naneli Slogi prvi poraz u ovom prvenstvu i odneli sva tri boda kući. Smederevo je u Požegu doputovalo bez pet standardnih igrača Radovića, Redžića, Pavića, Stevanovića i Stanojevića pa se u protokolu našlo samo 15 igrača, a startna postava koju je odredio Milorad Zečević izgledala je ovako: Bogdanović, Milosavljević, Ivković, Stanić , Mladenović, Marjanović, Milović (Pavlović 84’), Stojanović, Milovanović (Sarajlin 59’), Vasić (Lukić 90+5) i Gordić. I Nikitović je bio u problemu oko sastava jer nije mogao da računa na Ristića i Radosavljevića, a Stojaković i Milorad Nikolić su bili roviti zbog povreda ali su se ipak našli u protokolu. Sloga je igrala u sastavu: Milorad Nikolić, Čolić, Vlašić, Borko Nikolić, Glišović, Stanić (Đorić 56’) , Božić (Tešić 83’), Danilović (Đukić 46’), Stojaković, Grujičić i Plazinić. Utakmicu je sudio Stanko Ostraćanin iz Kraljeva a pomagali su  mu Željko Đurić iz Uba i Nikola Simić iz Valjeva. Četvrti sudija je bio Marko Ivković iz Lajkovca.

Posle početnog ispitivanja snaga Smederevo dolazi do prve prilike koju odmah realizuje. Milovanović je odlično proigrao Gordića koji je izdržao duel sa Borkom Nikolićem i onda  pravovremeno poslao loptu na drugu stranu gde je bio Stojanović. Usledila je mirna završnica za vođstvo lidera na tabeli.  Sloga nije uspevala da pronađe bilo kakvo rešenje kako bi ozbiljnije ugorzila gol Smedereva, ali su zato gosti bili veoma opasni u svojim retkim atacima ka domaćem golu. U 26.minutu Vasić je poslao loptu ka brzonogom Stojanoviću koji je bio jači u duelu sa Vlašićem usledila je asistencija prema mlađanom Milovanoviću koji se ne snalazi prvi, pa onda i drugi put, da bi akciju bez gola završio Milović. Za promašene prilike kazna stiže u 32.minutu. Prvo je Stanić faulirao Plazinića na 25 metara što je video Ostarćanin. Kod lopte su stali Vlašić i Plazinić ali je ipak štoper izvođenje ovog slobodnog udarca prepustio napadaču. Bogdanović je postavio živi zid koji je pukao a lopta upravo tuda prolazi i završava iza leđa golmana Smedereva za erupciju oduševljenja na punim tribinama stadiona u Požegi.

Na krilima tog gola napadač Sloge Plazinić u 34.minutu kreće u solo prodor i mada je imao slobodnog Grujičića on se odlučuje za potez više tako da njegov pokušaj završava neuspešno. I kada su svi pomislili da će 1:1 biti konačan rezultat prvog poluvremena, gosti dolaze do prednosti. U drugom minutu sudijske nadoknade za loptu su se borili Vasić i Glišović da bi je igrač Sloge poslao u korner. Dobar centrašut na prvu stativu, Milorad Nikolić kasni sa intervencijom, a sve to koristi Godrić i donosi prednost svojoj ekipi.

Nastavak utakmice nije doneo preterano kvalitetn fudbal. Gosti su zatvorili sve prilaze svom golu i čekali su svoju priliku preko danas odličnih Stojanovića, Gordića i Vasića. Viđeno je mnogo nervoze u redovima Sloge, samim tim nije bilo koncentracije za neku bolju i smišljeniju akciju. Igra je bila rastrzana što je Smederevcima i te kako odgovaralo, a Požežani jednostavno nisu imali način da bilo šta promene u svoju korist. Pokušavao je Nikitiović promenama da razmrda ekipu ali ni to nije išlo. U 73. minutu  pokušao je rezervista Đorić udarcem sa 20-tak metara ali pravo u golmana Bogdanovića. Mogla je neozbiljnost Stojakovića u 75.minutu skupo da košta njegovu ekipu kada se iskusni igrač sredine terena poigravao na centru pa izgubio loptu od Marjanovića. Zadnji vezni Smedereva se dugo premišljao šta da radi a kada je doneo odluku sve je već bilo kasno pa promene rezultata nije bilo. Još jednom su gosti zapretili, ovoga puta u 87.minutu kada je odlični Stojanović dobro prošao po levoj strani, proigrao Vasića ali njegov udarac nije ličio na ono što treba pa nije ni bilo opasnosti za Milorada Nikolića. Na kraju je ostalo 1:2, igrači Sloge su teren napustili vidno razočarani dok su na drugoj strani Smederevci veoma bučno proslavili pobedu sa svojim navijačima.

Sloga je ovim porazom pala na treće mesto jer je Zlatibor pobedio Polet pa su oni sada najbliži pratilac Smedereva. Ukoliko žele da ostanu u trci do kraja, Požežani će morati što pre da zaborave ovaj poraz jer su do kraja jesenjeg dela prvenstva ostala još samo dva kola i njima treba potražiti što više bodova.