Napredak pao posle produžetka

ALEKSINAC – Ekipa iz Aleksinca je pružila mnogo jači otpor lideru na tabeli i tek posle produžetka ostala bez bodova.

Košarkaši Slobode su do 16. pobede protiv Napretka Bosphorus došli teže nego što se očekivalo. Domaćin je pružio žestok otpor Užičanima i tokom cele utakmice držao priključak, ne dozvolivši nijednog trenutka da Sloboda ostvari značajniju razliku i prelomi tok meča u svoju korist. Sloboda je i u ovoj utakmici bila značajno oslabljena neigranjem Otaševića i Anđića, pa su najveći teret pretrpeli Simić, Radić, Pajević i Marić. Domaćin je prvu četvrtinu rešio u svoju korist 28:19, da bi gosti nekako do poluvremena vratili rezultatsku neizvesnost jer su drugi period igre dobili rezultatom 21:15, za 43:40. I treća deonica je pripala lideru 2.muške košarkaške lige  22:14. Poslednju četvrtinu je „krasila“ izuzetno neefikasna igra, a tome u prilog ide činjenica da je u 33. minutu na semaforu stajao rezultat 63:64 i za sedam minuta domaćin je ubacio 8, a Sloboda samo 7 poena, za konačnih 71:71 i produžetke.

Slobodini košarkaši su imali više strpljenja i iskustva, pa su za pet minuta postigli 13 poena nasuprot 7 domaćih, pa je na kraju pobeda pripala Užičanima, 84:78. Bogavac je bio najefikasniji igrač utakmice sa 30 poena a pored toga zabeležio je i 15 skokova i 4 asistencije, ya ukupni indeks 36. Sikman je bio dvocifren sa 17 poena i 13 skokova dok je Jančić ubacio 11 poena i dodao 7 skokova i 5 asistencija. Kod Slobode Marić je dominrao sa 29 poena, 14 skokova i 4 asistencije. Simić je imao učinak od 20 poena dok je Žunić ostvario skor od 4 poena i čak 13 skokova. Pajević i Radić su ubacili po 12 poena.

Sloboda u 18. kolu pred svojim navijačima dočekuje Žarkovo a utakmica se igra u subotu od 17 sati.