Na ravne časti (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis i Spartak ŽK odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici 24. kola LingLong Tire Superlige.

Podela bodova u Ivanjici

Preko 500 gledalaca na stadionu pored Moravice videlo je dobru fudbalsku predstavu između Javor Matisa i Spartaka Ždrepčeva krv u kojoj su postignuta četiri gola i stvoreno mnogo prilika na obe strane. Na kraju nije bilo pobednika, 2:2 što je možda i najrealniji ishod ovog meča. Spartak Ždrepčeva krv je u Ivanjicu stgao posle tri vezane utakmice bez poraza a Vladimir Gaćinović nije imao nikakvih kadrovskih probelma pred ovaj meč pa je na teren poslao istu postavu koja je ubedljivo savladala Mladost iz Lučana: Đumović, Dunđerski, Otašević (ž), Tekijaški, Milošević, Marčić, Jočić, Vidaković, Srećković (Jovanović 72′), Denković (ž) i Tufegdžić. Domaći Javor Matis je nastupio u sastavu: Lazović, Radivojević (ž) (Nikolić 63′), Rogač ,Pavišić, Jevremović (Sević 79′), Piščević, Dolmagić, Mladenović (Cvetković 72′), Maričić (ž), Petković i Luković. Utakmicu je sudila sudijska trojka iz Kragujevca Bojan Nikolić glavni, prvi pomoćni Marko Dimitrijević a drugi Nenad Kurćubić.

Domaćin je u ovu utakmicu ušao sa više opreza kako ne bi dao povoda gostima iz Subotice da se razgoropade, jer njihovi rezultati u nastavku prvenstva su odlični kao i igra koju prikazuju. I pored toga prvi do prilike dolaze Ivanjičani jer su gosti pogrešili u 12.minutu na samoj polovini terena, otvorio se prostor za Petkovića koji je jakom loptom tražio začetnika akcije Lukovića, ali napadač domaćih nije stigao do te lopte. Uzvratio je Spartak u 19. minutu kada je Denković izveo korner sa desne strane a Vidaković bio najbolji u skoku. Samo minut kasnije još jednom je zapretio Spartak, ali ni ovoga puta nisu imali sreće u završnici. Javor Matis je došao do prednosti u 21. minutu. Upućena je duga lopta ka šesnaestercu Spartaka, Đumović je želeo da odglumi štopera. Prvo je loše intervenisao nogom, a nakon toga pod pritiskom ne uspeva ni glavom što koristi Luković i pogađa prazan gol, za vođstvo Javor Matisa od 1:0. Razvila se igra na obe strane ali je ponovo bliži postizanju gola bio domaćin. Odlična akcija u 37. minutu. Mladenović je ubacio loptu iza leđa odbrane Spartaka, Luković je idealno proigrao na levoj strani Jevremovića, a Đumović dobrom intervencijom kroti udarac levonogog igrača Javor Matisa. Spartak dolazi do izjednačenja u 41.minutu. Očajno je reagovao Radivojević i gostima poklonio slobodan udarac sa 18 metara, idealno za dešnjaka. Kod lopte su stali Srećković i Denković. Srećković je uzeo zalet i odličnim udarcem pogodio desni gornji ugao Lazovićevog gola za 1:1. Do kraja poluvremena Subotičani su imali još dve prilike preko Tufegdžića i Denkovića, ali se na poluvreme ipak otišlo nerešenim rezultatom 1:1.

Spartak odlično otvara drugo poluvreme. Ponovo su iskoristili totalnu konfuziju u redovima domaćih. Ispadali su u svim linijima i na taj način dozvolili Denkoviću da se poigra sa njima na ivici šesnaesterca i proigra Srećkovića, kojem nije bilo teško da savlada Lazovića za vođstvo Spartak Ždrepčeva krv. Još jednom su pogrešili igrači Javor Matisa, ovoga puta u 55. minutu kada je Piščević faulirao Denkovića koji je pravio mnogo problema domaćinu, a Srećković pokazao da gol iz prvog poluvremena nije slučajnost. Treba istaći i odličnu reakciju Lazovića. Nije se predao Javor Matis pa ubrzo stiže do izjednačenja. Igrao se 57. minut, Petković je dobio loptu na levoj strani, ubacio je na sedam metara od gola Spartaka, na nju su pošli Milošević i Dolmagić, a start kapitena Spartaka Nikolić je okarakterisao kao penal. Odogvornost preuzima najbolji strelac Ivanjičana Petković, i lako vara Đumovića za izjednačenje 2:2. Najbolji pojedinac Spartka u ovom meču Denković poigrao se u 75. minutu sa kompletnom odbranom domaćih, a na kraju mu je nestalo snage za bolju završnicu. Samo što je ušao u ugru Sević je mogao da se upiše u strelce ali je njegov udarac bio preslab da bi savladao Đumovića. Još jednom je zapretio Denković, ovoga puta u 82. minutu, kada je izborio samo korner za svoju ekipu. Nakon udarca iz ugla stvorila se velika gužva, Tekijaški je šutirao i pogodio jednog igrača u belom, ona se odbija do Tufegdžića koji ne može da probije bedem ispred gola Javor Matisa, da bi nakon toga sevnula kontra i idealna prilika za Dolmagića. Istrčao je dobrih 50 metara ali nije uspeo da realizuje stopstotnu šansu, pogodio je u nogu istrčalog Đumovića. Još jednom je Javor Matis bio opasan pred golom Spartaka, ovoga puta u 84.minutu, a Petković je bio nizak za Dolamgićev centršut, kao i u 90. kada je centritrao Cvetković. Javor Matis je osvojio bod, mogao sva tri ali mogao je i da izgubi. Sve u svemu remi je najpošteniji posle svega viđenog i Ivanjičanima sledi borba do samog kraja. Ekipa je dosta promenjena, radi se na njenom uigravanju i nema mesta panici. Ima još dosta da se igra i dok je tako Javor Matis će biti u trci