Na mišiće (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je autogolom Balabanovića savladao Proleter i tako u poslednja tri kola uzeo 7 bodova.

Javor Matis je uspeo u nameri da ostvari pobedu protiv Proletera, ali je ovo bila jedna od retkih utakmica u kojim je ivanjički superligaš bio u poodređenom položaju. Proleter je u Ivanjicu stigao sa ciljem da se nadigrava a utakmicu je počeo u sastavu: Petrić, Tanasin, Andrejević, Leandro, Kovačević, Jovanović, Balabanović (Pejić 80’), Šćepanović (Rušević 61’), Marjanović (Novaković 61’), Čolović i Mirosavljev. Igor Bondžulić je imao dosta kadrovskih problema jer nije mogao da računa na Cvetkovića, Sevića i Dolmagića pa je morao da kombinuje: Lazović, Kolaković, Pavišić, Amanović, Jevremović, Piščević, Cuckić (Krnić 72’), Kuveljić (Zvekanov 14’), Maričić (Đerić 78’), Petković i Mrkaić. Utakmicu je sudio Miloš Milovanović iz Ćuprije a pomagali su  mu Ivica Stojanović iz Aleksinca i Stefan Vojnić iz Boljevca.

Po kišnom i hladnom vremenu utakmicu je pratilo 200 gledalaca, a domaćin je želeo da pobedom potvrdi bod iz Novog Sada. Proleter je od samog početka nametnuo svoj ritam, držeći loptu daleko od svog ali i od protivničkog gola. U takvoj igri prvu ozbiljniju priliku videli smo u 32. minutu kada je Jevremović poslao loptu na desnu stranu gde je bio Mrkaić. Mogao je napadač domaćih možda i da proigra nekog svog saigrača, ali se on odlučio za udarac koji nije precizan. Gosti su uzvratili četiri minuta kasnije kada je Šćepanović ubacio loptu pred gol domaćih, najbolji u skoku je bio Jovanović, ali je i njegov udarac glavom završio pored gola. Rasplamsala se borba pa u 39. do prilike dolazi Zvekanov. Prvo je želeo da proigra Mrkaića, to nije prošlo pa je odbijenu loptu uputio ka Petriću, a ona odlazi pored gola. Lepu priliku je imao i Mrkaić u 42. ali je najistureniji igrač Javor Matisa još jednom bio neprecizan. Izveli su domaći dva vezana kornera a nakon drugog dolaze do prednosti. Lopta je pala u peterac, a tamo je bio zbunjeni Balabanović koji je šalje pod prečku za zasluženo vođstvo Javor Matisa. Do kraja poluvremena koje je produženo za minut nije bilo izrazitih prilika pa se na veliki odmor otišlo minimalnom prednošću domaće ekipe.

Proleter je krenuo dosta ofanzivnije u nastavku i sve vreme je diktirao tempo, ali je ipak prvu priliku imao Javor Matis. Maričić je centrirao, a Zvekanov iako u povoljnoj poziciji ne reaguje kako treba. Ipak nekako vraća loptu ka Jevremoviću a na njegov cetaršut ispred Mrkaića reaguje Kovačević i spašava svoj gol. Još jednom je zapretio Javor Matis kada je stvorena gužva pred golom Proletera, da bi na kraju šutirao Maričić. Najbliži izjednačenju Proleter je bio u 62. minutu. Mirosavljev je idealno proigrao Čolovića, on je šutirao iskosa sa leve strane i pogodio stativu. Mogao je Proleter do gola i u 76. minutu kada je odlično glavom šutirao Rušević, a Lazović fantastičnom intervencijom loptu izbacio u korner. Nakon toga Javor Matis je zatvorio sve prilaze svom golu, Novosađani su bili nemoćni da bilo šta urade pa je na kraju ostalo 1:0 za domaće.

Značajana pobeda Javor Matisa, znajući da u narednom periodu sledi serija izuzetno teških utakmica. Ova pobeda je izneta na mišiće ali i takve se pobede broje. Bondžulića može da raduje da su njegovi momci izdržali pritisak, bili koncentrisani sve vreme i uspeli da sačuvaju svoju mrežu. U narednom kolu Javor Matis gostuje u Inđiji, istoimenom domaćinu.