Na krilima Plazinića i Jovanovića (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u 13. kolu Srpske lige Zapad na domaćem terenu ubedljivo savladala ekipu Tutina, rezultatom 4:0.

Ono što se i očekivalo to se i ostvarilo. Tutin je bio preslab za Slogu, koja je još jednom pokazala da igra u dobroj formi i da ishod bilo koje utakmice zavisi samo od njih samih. Tutin je u Požegu doputovao sa samo 14 igrača, Dženan Curić je imao mnogo problema oko sastava tima pa je njegova ekipa nastupila u sastavu: Nićiforović, Hot, Terzić (Dacić 46′), Izberović, Idrizović, Ilić, Šutić, Smajović, Terzić, Joković i Kurti. Aleksandar Petaković nije mogao da računa na požutelog Željka Tasića i povređenog Bogićevića pa je se Tutinu suprotstavio sa sastavom: Tasić, Kolarević, Nikolić, Glišović (Vlašić 76′), Janjić, Cerović (Stanić 67′), Ristić, Jovanović (Marković 67′), Tošić (Šarčević 54′), Lukić (Janković 76′). Utakmicu je sudio Ivan Vučićević a pomagali su  mu Ranko i Nikola Stojanović svi iz Kraljeva. Vremenski uslovi kao i teren bili su idealni za igru. Sloga je u svakom pogledu bila favorit i pritiskala je ekipu Tutina iz minuta u minut. U 14. minutu Janjić je pokušao da spoji sa golom Lukića, ali napadač domaćih  nije uspeo da uradi ništa više nego da loptu pošalje pored gola. U istom minutu Sloga je povela. Plazinić je u svom prvom ozbiljnijem napadu stavio do znanja Hotu i celoj odbrani Tutina da će im biti noćna mora. Pretrčao je kapitena gostiju, isfintirao i onda pravovremeno poslao loptu tačno na nogu dobro postavljenom Jovanoviću koji dovodi Slogu do prednosti od 1:0. Idelanu priliku da postigne svoj drugi gol na ovojh utakmici mladi Jovanović je imao u 20. minutu. Ristić ga je proigrao, Terzić su kramponi bili kratki pa se okliznuo, i to je dalo napadaču Sloge prednost. Krenuo je sam ka Nićiforoviću a onda je predugo čekao što je iskoristio Ilić i izblokirao njegov udarac. Ono što nije uradio u 20. Jovanović ispravlja u 25. minutu. Ponovo je Plazinić bio brži od svoji čuvara, pa slično kao kod prvog gola proigrao Jovanovića a  najbolji sterlac Požežana uz dosta umešnosti postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici, a deveti u sezoni. Nije Tutin imao mnogo raspoloženih igrača, a jedan od najagilnijih je bio Šutić čiji udarac u 37. minutu završava pored gola. Tošić se nije proslavio igrom u prvih 45 minuta, ali je i pored toga bio strelac. Još jednom Plazinić dobija loptu na levoj strani, još jednom je bio nerešiva enigma za Hota pa sledi asistencija broj tri, ovoga puta za Tošića koji lagano Slogu dovodi do 3:0, što je bio i krajnji rezultat prvog poluvremena. I u nastavku igre Sloga je stvarala prilike.

Lukić je u 49. bio u izglednoj šansi i dobio je samo korner da bi nakon njega Nikolić bio blizu postizanja gola. Janjić se u 51. odlično ubacio po levoj strani, još bolje proigrao Lukića, a napadač Sloge je izblokiran od strane Dodeića. Prvi udarac u okvir gola gosti su uputili u 56. minutu kada šutirao dobri Idrizović. Lukić je mogao da se proslavi na ovoj utakmici ali ga gol jednostavno nije hteo. Ristić je u 57. minutu izveo korner sa leve strane Lukić je šutirao glavom, a popravni bez uspeha je imao Cerović. I sam Ristić je imao odličnu priliku u 58. Šarčević ga je idealno uposlio  a vezni igrač Sloge je šutirao pravo u dobro postavljenog Nićiforovića. U 61. je dosuđen penal za domaće. Primio je Plazinić loptu u protivničkom šesnaestercu, prevario Dodeića, koji ga ruši a Vučićević bez razmišljanja pokazuje na kreč. Ako je Plaazinić u prethodnoj utakmici imao pokaznu vežbu kako dati gol iz penala, danas je imao pokaznu vežbu kako ne treba šutirati penal. Ostalo je 3:0 za Slogu. Lukić se konačno upisao u listu strelaca u 71. minutu. Janjić se odlično ubacio po svojoj strani, Plazinić je sve to dobro video i doturio mu loptu, koja iz prve ide na nogu Lukića, a on konačno na ovoj utakmici postiže gol. Jedan od lepših poteza na utakmici viđen je u 75. minutu kada je Smajović  šutirao sa 25 metara. Lopta je išla pod prečku, a Tasić fantastičnom intervencijom spašava svoj gol. Do kraja se nije dešavalo ništa vredno pomena pa je Sloga upisala 10 pobedu u prvenstvu.

Sloga u narednom kolu gostuje u Gornjem Milanovcu, gde ih čeka domaće Takovo.