Muzička škola domaćin Pijanističkog takmičenja
UŽICE – „Muzička škola Vojislav Lale Stefanović” domaćin je četvrtog Pijanističkog takmičenja u kome učestvuje više od 90 učenika iz cele Srbije.
Poželevši dobrodošlicu učenicima i profesorima iz cele Srbije, gradonačelnica Užica, Jelena Raković Radivojević, podsetila je da „Muzička škola Vojislav Lale Stefanović” baštini tradiciju dugu skoro pola veka i da generacije učenika koje iz nje izlaze beleže veoma značajne rezultate.
“Pored uspeha na domaćim i međunarodnim takmičenjima, nije mali broj učenika koji svoje školovanje nastavljaju na muzičkim akademijama u zemlji i inostranstvu, što pokazuje da je ova škola veoma značajan muzičko obrazovni centar. Zato je posebno zadovoljstvo biti ovde u vašem, ali i društvu najboljih učenika iz cele Srbije”, poručila je gradonačelnica.

Tokom dva dana, koliko traje takmičenje, više od 90 učenika iz Beograda, Čačka, Kraljeva, Smederevske Palanke, Trstenika, Valjeva, Novog Pazara, Priboja, Prijepolja, Nove Varoši i Užica dobiće priliku da provere, potvrde i unaprede svoj talenat i znanje.
Cilj je, kako poručuju iz Muzičke škole, da takmičenje već naredne godine preraste u međunarodno sa učesnicima iz okolnih zemalja – Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Severne Makedonije.
(izvor: Grad Užice)







