Music Vibes festival u Užicu: Eternum najbolji, užički Dusted najperspektivniji (FOTO/VIDEO)
UŽICE – Proteklog vikenda u GKC-u održan je Music vibes festival, na kome je nastupilo devet bendova iz cele Srbije, koji su ušli u finale ovogodišnjeg festivala.
Šest bendova izabrano je preko konkursa, a tri su došla kao nagrađeni sa bratskih Festivala – Rok Serbika (Zrenjanin), BG Invazija (Beograd) i BEDEF (Bečej).
O tome ko su najbolji odlučiovao je žiri čiji se sastav nije menjao u odnosu na prethodne godine – Vladan Vlajko Đurđević (Neverne bebe), Nemanja Savić (Neverne bebe, Stefan Nemanja) i Ignjat Milićević (Mehanizam).
Svi finalisti su zapravo – pobednici, poručio je žiri pre proglašenja najboljih.







Organizatori su istakli i da je bilo izuzetno teško uopšte ući u finale, jer je konkurencija bila ogromna – skoro tri benda su konkurisala za jedno mesto.
U takvoj konkurenciji, prvo mesto pripalo je bendu Eternum, drugo bendu Prizori, a treće je pripalo grupi Rock Liberty.
Nagradu za najperspektivniji bend osvojio je bend Dusted, koji 19. septembra nastupa u Domu omladine u Beogradu.
Druga specijalna nagrada pripala je grupi Vilis, koja će nastupiti u revijalnom delu festivala Rock Serbika.
Uručene su i specijalne nagrade:
Najbolji vokal – Tijana Račić (bend Rock Liberty)
Najbolji bubnjar – Novica Jovanović (bend DUSTED)
Najbolji basista – Ognjen Dukić (bend Mišael Bob Vidaković)
Najbolja gitaristkinja – Milica Cvetković (bend GEPP)
Po mišljenju publike – najbolja grupa – NiKola
Najbolji scenski nastup – bend ZENIT






