Mladost Lučani – Vojvodina 1:2 (video)

LUČANI – Pred 1500 gledalaca fudbaleri novosadske Vojvodine pobedili u gostima ekipu lučanske Mladosti sa 2:1 u drugom kolu Superlige Srbije i zadržali maksmalan učinak u tom takmičenju. Junak trijumfa Novosađana bio je dvostruki strelac Lazar Veselinović.

mladost-vojvodina1Ivanić je u 8. minutu prekinuo nadmudrivanje na sredini terena, dobro je šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je Krznarić još bolje intervenisao. Zatim je udarac oprobao Mijat Gaćinović za još jedna Krznarićev plen, onda je Crnomarković posle Milosavljevićevog proigravanja bio u prilici da šutira ali je oklevao taman toliko da odbrana Novosađana dobro interveniše. Nemanja Stojanović je u 19. minutu dobro je centrirao, Frajdej je skočio za loptu , ali ona završila u naručju golmana Vojvodine Miliniković-Savića, dva minuta kasnije oboren je Radomir Milosavljević.  Crnomarković je izveo prekid, Puškarić odbio loptu do Frajdeja ali je mlak šut završio u rukama golmana Vojvodine. Onda je Alivodić centrirao,  a Golemić izbacio loptu ispred gola, Vanja Milinković-Savić u 35. minutu dobro je istrčao i presekao kombinaciju Frajdeja i Adamovića.
Ivanić je u 39. minutu uputio povratnu loptu prema Gaćinoviću za paradu Krznarića. Pola minuta kasnije Pešić je za malo bio kratak ispred mreže Novosađana.

Enver Alivodić u 41. minutu oboren je na 22 metra od Krznarićevog gola, Lazar Veselinović uzeo je kratak zalet i preciznim šutem poslao loptu u mrežu.  Nemanja Stojanović u 50. minutu mlako je šutirao posle odličnog prodora Milosavljevića i velika prilika otišla je u vetar. Minut kasnije obeležio je lep prodor Alivodića ali i neprecizan lob. Nemanja Stojanović je u 60. minutu odlično sa leve strane pronašao Miloša Adamovića koji je sa sedam metara izjednačio rezultat. Pobedu Novosađanima doneo je Lazar Veselinović u 69. minutu.   Sa  ivice kaznenog prostora snažnim šutem pogodio je Krznarićevu mrežu.
Do kraja utakmice Mladost je imala još dve lepe prilike ali se rezultat nije menjao.