Mladost gura ka Evropi (video)

IVANJICA – Mladost je golom Bojovića u 51. minutu osvojila sva tri boda u Ivanjici i tako nastavila trku za osvajanje jednog mesta za kvalifikacije u LE.

Derbi utakmica Moravičkog okruga između Javor Matisa i Mladosti odigrana je po prohladnom vremenu pred 700 gledalaca. Lučanci su u Ivanjicu doputovali kao bolje plasirana ekipa, sa željom da sačuvaju četvrto mesto koje najverovatnije donosi evropske kvalifikacije dok je Javor Matis dobrom partijom hteo da pokaže da im je mesto u plej ofu. Mladost je bila bolja tokom ve’eg dela utakmice pa je na kraju i slavila. Vasiljević sa velikim kadrovskim problemima, bez Cvetkovića, Gafurova, Kikovića i Kolakovića  pa su Ivaničani igrali u sastavu: Đogatović, Terzić, Karišik, Milović, Amanović (ž), Mitošević (ž) (Milanović 78’), Tomanović, Sević (Ilić 86’), Tripković, Eliomar, Mftila (Dišić 54’). Na drugoj strani Milovanović je na megdan komšijama izveo najbolji sastav koji ima: Krznarić, Bogdan Milošević, Ivan Milošević, Šatara, Andrić, Pejović (ž), Milosavljević, Gavrić (Tumbasević 83’), Radivojević (Saničanin 88’), Bojović (Goubović 86’), Odita. Utakmicu su sudili Beograđani Marko Popović, Dragan Bogićević i Bojan Stanojević. Četvrti sudija je bio Dejan Trifković.

Mladost je prvi udarac u okvir gola uputila već u prvom minutu. Gavrić je odlično centriraro a Odita glavom ciljao desni gornjni ugao, što je prozreo Đogatović i efektnom paradom došao do lopte. U 5. minutu je pokušao Silva iz slobodnog uzdarca što nije bilo preterano opasno za golmana kvaliteta Krznarića. U 17.minutu sam je ka golu krenuo Mitošević, kojem se nenadano otvorio auto put ka golu ali na pogrešnu nogu pa je usledio neprecizan udarac. U 19. još jedan pokušaj Odite ali je i on šutirao veoma neprecizno iz dosta dobvre pozicije. Uzvratili su domaći minut kasnije kada je u kontranapad izbačen Mftila, usledio je prizeman centaršut na Silvu ispred kojeg intervenišu Krznarić i Andrić. U 22. Popović je start Milovića nad Radivojevićem okarakterisao kao penal, i nisu se mnogo bunili domaći igrači. Loptu je uzeo Bojović  koji je prevario Đogatovića ali je promašio ceo gol pa je rezultat ostao 0:0. Zanimljiv pokušaj je imao Terzić u 30.minutu kada je gađao dalji ugao a Krznarić za svaki slučaj interveniše i loptu šalje u korner. 35.donosi slobodan udarac za Javor Matis posle prekršaja nad Mitoševićem. U odsustvu Cvetkovića loptu namešta Silva a Krznarić još jednom pokazuje kakav je golman. Lepo se Gavrić u 38.minutu oslobodio Silve i stvorio sebi priliku za udarac iz veoma dobre pozicije a završni u udarac nije bio dovoljno dobar za Đogatovića. U poslednjem minutu prvog poluvremena videli smo odličan udarac Radivojevića i još bolju odbranu Đogatovića.

Nije bilo promena u sastavima pa su i u drugom poluvremenu na teren istrčali starteri. Mladost je kao i u prvom poluvremenu prva zapretila ali ovoga puta mnogo konkretnije. Bila je to brza akcija gostiju kada je Gavrić neometan primio loptu u šesnaestercu na desnoj strani, idealno proigrao Bojovića čiji je udarac bio neodbranjiv za Đogatovića. Tako je Mladost povela u 51. minutu a Bojović se iskupio za promašeni penal. Mogao je Javor Matis do izjednačenja u 59.minutu kada je Sević ukrao loptu Ivani Miloševiću, krenuo ka Krznariću a završni pas ka Tripkoviću nije bio precizan pa do prilike nije ni došlo. U 62. još jednom je iz slobodnog udarca probao Silva ali je za razliku od prvog pokušaja  ovoga puta šutirao preko gola. Minut kasnije Bogdan Milošević je pripremio idealnu priliku za Bojovića koji sa samo tri metra loptu umesto u gol šalje pored njega da bi koji sekund kasnije u prilici bio Bogdan Milošević a njegov dobar udarac završava pored leve stative. Velika gužva se stvorlila u 72.minutu posle slobdnog udarca Pejovića, do lopte je prvi došao Šatara a Tomanović uklizavanjem spašava svoj gol. Svoju bolju igru tokom drugog poluvremena Mladost je mogla da kruniše drugim golom u 80.minutu kada je Radivojević iz idealne prilike sa peterca pogodio samo prečku, u nastavku akcije Odita je precizan ali je neko dirao loptu pre ulaska u mrežu pa od gola nije bilo ništa. U 90. Popović je domaćinu poništio gol. Silva je sa centra poslao loptu pred gol Mladosti, Karišik je bio bolji u skoku od Ivana Miloševića a za Popovića je to bio prekršaj pa do izjednačenja nije došlo. Na kraju je ostalo 0:1 tako da Lučanci nose ceo plen kući.

U ovom trenutku Mladost je, mora se priznati spremnija ekipa. Domaćina je dosta poremetilo stanje sa povređenim igračima, što se na kraju odrazilo na rezultat ali kako reče Vasiljević njegova ekipa je plasmanom u plej of ostvarila svoje ambicije. Nezadovoljstva nema a ekipa će raditi na otklanjanju nedostatka i tako pokušati da dođe do što više bodova u doigravanju. U nartednom kolu Javor Matis gostuje u Nišu, Radničkom.